Hitowy transfer przy Sportowej! Łotysz wraca do Polski

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Takiego transferu nie spodziewał się chyba nikt. GKS Bełchatów zakontraktował doświadczonego napastnika, byłego reprezentanta Łotwy. Od najbliższego spotkania z ŁKS-em za zdobywanie goli dla biało-zielono-czarnych odpowiadać ma Valērijs Šabala.

26-letni napastnik znany jest z polskich boisk. Jesienią 2015 roku reprezentował barwy Miedzi Legnica, dla której w dziewięciu meczach Fortuna 1 Ligi zdobył 3 bramki. Po półrocznym wypożyczeniu opuścił jednak Polskę, do której powrócił w 2017 roku, wiążąc się kontraktem z Podbeskidziem Bielsko-Biała. To właśnie grając w barwach „Górali” strzelił najwięcej goli w sezonie 2018/19, zdobywając tytuł króla strzelców na zapleczu Ekstraklasy (15 bramek). Po tych rozgrywkach przeniósł się ponownie do Miedzi Legnica, gdzie w 16 pierwszoligowych spotkaniach i 3 meczach Pucharu Polski strzelił dwa gole. Łącznie na polskich boiskach Šabala strzelił 27 bramek i zanotował 7 asyst.

W czasie swojej piłkarskiej kariery występował także m.in. w cypryjskim Anórthossisie Famagusta, czeskim FK Jablonec oraz litewskim Sūduva Marijampolė. Ostatnio reprezentował rumuński Viitorul Constanța. W trwającym sezonie rozegrał pięć meczów w tamtejszej Ekstraklasie.

Z GKS Bełchatów związał się umową obowiązującą do końca bieżących rozgrywek. Będzie występował z numerem 94.

Witamy serdecznie i życzymy powodzenia!