Miasto wesprze GKS! Wniosek o dotację rozpatrzony pozytywnie

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

26 marca pojawiła się informacja o wsparciu finansowym klubu przez spółkę PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Dziś, jak donosi portal „Dzień Dobry Bełchatów” dodatkowe pieniądze na działalność GKS-u trafią z miasta Bełchatów. Do kasy klubu wpłynie 300 tysięcy złotych.

Tym razem klub ze Sportowej 3 pomyślnie wypadł w konkursie o dotację miejską, przeznaczoną na „wsparcie udziału bełchatowskich seniorskich drużyn ligowych we współzawodnictwie sportowym”. W marcu wniosek złożony przez klub nie zdobył wymaganej liczby punktów, choć był jedynym wnioskującym o dotację. Miasto postanowiło dać klubowi jeszcze jedną szansę i przy drugim podejściu wreszcie się udało. Jak można przeczytać na urzędowych stronach, dotacja wyniesie 300 tys. zł. Taki zastrzyk gotówki z pewnością pomoże „Dumie Górniczego Miasta”.

Warto przypomnieć, że od czasu podjęcia uchwały przez radę miasta w sprawie wsparcia finansowego dla bełchatowskich klubów sportowych, która faktycznie była pomocną dłonią wyciągniętą w stronę GKS-u, minęło wiele miesięcy. Radni uchwałę podjęli w sierpniu, jednak została ona zakwestionowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Łodzi. Jesienią radni podjęli nową poprawioną uchwałę, uwzględniając przy tym błędy wytknięte przez RIO. Z tego względu, że uprawomocniła się ona dopiero na koniec roku, pieniądze na konkurs trzeba było zabezpieczyć w budżecie na 2021 rok.

– Jestem przekonana, że wsparcie udzielane przez miasto to jasny sygnał dla mieszkańców, zawodników i działaczy, ale przede wszystkim dla potencjalnych sponsorów, że klub jest ważną częścią Bełchatowa i warto w niego inwestować (…) Pamiętajmy, że GKS ma w swojej nazwie Bełchatów, co zobowiązuje nas do pomocy (…) Zależy mi na dalszym jak najlepszym funkcjonowaniu GKS Bełchatów – podsumowała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Umowy sponsorskie z GKS Bełchatów miasto podpisuje od kilku sezonów. W lutym br. w ramach promocji miasta, do kasy klubu wpłynęło już 50 tys. złotych. W sumie w ciągu czterech ostatnich lat w ramach takich porozumień na S3 powędrowało z miejskiego budżetu 390 tys. zł