Bełchatowskie derby w trzeciej lidze. Raport wypożyczonych

Do sporego wydarzenia doszło w sobotnie popołudnie na szczeblu III ligi. Naprzeciwko siebie stanęły bowiem drużyny KS Kutno i Pelikana Łowicz, czyli ekipy Damiana Michalaka i Bartłomieja Lisowskiego, którzy od rundy wiosennej zbierają cenne doświadczenie w rozgrywkach seniorskich. Który z nich wyszedł zwycięsko z tej rywalizacji? Zapraszamy na raport wypożyczonych.

Bartłomiej Lisowski (Pelikan Łowicz)

Derbowe spotkanie z KS Kutno było jednocześnie debiutem trenera Piotra Gawlika na ławce łowiczan. Nowy opiekun wprowadził Lisowskiego w 71. minucie meczu w miejsce Dawida Kiełpina, gdy na tablicy wyników było już 2:1 dla jego nowej drużyny. Pelikan wygrał 2:1, dzięki trafieniom eks-giekaesiaka Piotra Piekarskiego oraz Krystiana Białasa, a ich gole przedzielił strzał innego piłkarza, mającego w swoim CV grę dla drugiej drużyny GKS-u Bełchatów, Kamila Sadzińskiego. Łowiczanie dzięki kompletowi punktów objęli prowadzenie w grupie spadkowej III ligi (grupa I).

Damian Michalak (KS Kutno)

Na murawie pojawił się w 59. minucie, zmieniając Tomasza Dąbrowskiego. Kolejne minuty wychowanka GKS-u cieszą, tym bardziej, że trener dał mu pograć aż pół godziny. KS Kutno przegrało u siebie 1:2 i obecnie plasuje się na 10. miejscu, mając tyle samo punktów co Pelikan.

Damian Warnecki (Skra Częstochowa)

Częstochowianie po wynikach ponad stan znacznie obniżyli loty. Spotkanie z Hutnikiem Kraków zakończyło się bowiem trzecią z rzędu porażką. Goście objęli prowadzenie w 65. minucie, a podopieczni Marka Gołębiowskiego, choć mogli doprowadzić w końcówce do remisu, nie wykorzystali rzutu karnego. Warnecki pojawił się na murawie w drugiej połowie, zmieniając w 63. minucie Radosława Gołębiowskiego. Skra zajmuje obecnie 5. miejsce w eWinner II lidze.