GKS znalazł pieniądze na nowych piłkarzy

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Rada nadzorcza znalazła pieniądze na kontrakty dla nowych piłkarzy oraz na rozwiązanie umów z zawodnikami zesłanymi do drużyny Młodej Ekstraklasy – informuje „Przegląd Sportowy”.

Kiereś przekonał radę

Zaplanowane na godz. 14.00 spotkanie rozpoczęło się nietypowo, od wystąpienia trenera Kamila Kieresia. Szkoleniowiec bełchatowian przygotował specjalną prezentację opisującą kryzys klubu, obecną sytuację i, tu część najważniejsza, plany na przyszłość. Na specjalnych grafikach przez 20 minut przedstawiał obecny skład i zarys kadry na wiosnę. Przy każdym nazwisku była długość i wysokość kontraktu. Pensje mieściły się w pewnej puli. Jak wysokiej – ściśle strzeżona tajemnica.

– Funkcjonujemy w oszczędnych warunkach. W Bełchatowie nie będzie już kominów płacowych – zapowiedział prezes Marcin Szymczyk, który z członkami rady po prezentacji Kieresia rozmawiał jeszcze przez ponad półtorej godziny. Potem w jego gabinecie, na kolejne 20 minut, został tylko Dariusz Stępczyński – sekretarz rady, ale w praktyce druga najważniejsza w niej osoba. Stępczyński to prezes Bełchatowsko-Kleszczowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, czyli faktycznego właściciela klubu. Kiedy wyszedł, wszedł Kiereś. Po 5 minutach opuszczał gabinet prezesa z miną, jakby z serca spadł mu wielki kamień.

Będą transfery

Władze klubu dostały wreszcie zielone światło na zakontraktowanie dogadanych od wielu dni Rafała Kosznika, Patryka Rachwała i Łukasza Grzeszczyka. – Zawodnicy, którzy przebywali u nas na testach wytrzymali ciśnienie. Teraz mogą być zadowoleni – mówił Szymczyk.

To nie koniec wzmocnień. Drużynę mają jeszcze zasilić bramkarz, środkowy obrońca i napastnik. Na ich kontrakty znajdą się pieniądze.

– Będziemy chcieli głównie pozyskać piłkarzy z kartami na ręku. W grę wchodzą też wypożyczenia. Podpisanie kontraktów do czerwca z możliwością przedłużenia zarówno na Ekstraklasę i I ligę to najbardziej logiczne rozwiązanie – mówi Szymczyk.

Więcej przeczytasz w Przeglądzie Sportowym