Dwóch piłkarzy GKS-u w najlepszej jedenastce 28. kolejki F1L

GKS wygrywając 3:1 przełamał się w Rzeszowie i wrócił do walki o utrzymanie w F1L. Redakcja “Piłki Nożnej” wzięła pod lupę wszystkich piłkarzy i wybrała tych najlepszych, którzy trafili do “jedenastki kolejki”. Wśród nominowanych znalazło się dwóch giekaesiaków: Daniel Niźnik i Dawid Flaszka.

23-letni Daniel Niźnik wrócił do bramki po ośmiu meczach przerwy i choć w Rzeszowie dał się pokonać już w 6. minucie, przez dalszą część spotkania był pewnym punktem bełchatowskiej drużyny. Obronił m.in. silny strzał z rzutu wolnego Maksymiliana Hebla, „główkę” Jakuba Persaka czy potężny strzał Kamila Radulja z 48. minuty.

Z kolei Dawid Flaszka dał Brunatnym prowadzenie w 14. minucie, po dobiciu uderzenia Mikołaja Grzelaka i „wypluciu” piłki przez bramkarza Resovii, Karola Dybowskiego. W 55. minucie mógł zdobyć drugą bramkę. Wracający do defensywy Jakub Persak pośliznął się na błotnistej nawierzchni, umożliwiając w ten sposób wychowankowi GKS-u dojście do sytuacji „jeden na jeden” z golkiperem miejscowych. Niestety, 24-letni pomocnik pośpieszył się ze strzałem i futbolówka przeleciała tuż obok bramki. Nie zmienia to jednak faktu, że „Flacha” był wyróżniającym się piłkarzem w ekipie biało-zielono-czarnych, a w końcówce to właśnie po jego dośrodkowaniu Oliver Podhorin wpakował piłkę do własnej bramki.

Dla obu zawodników były to pierwsze nominajce w sezonie 2020/21. Serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych wyróżnień!