GKS Bełchatów z licencją na grę w Fortuna 1 Lidze w sezonie 2021/22

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

28 maja odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Komisja rozpatrzyła wnioski klubów pierwszo i drugoligowych odnośnie licencji na sezon 2021/22.

Z dużą ulgą i radością przyjęliśmy informację o przyznaniu naszemu klubowi licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2021/22. Jednak licencja dla GKS-u Bełchatów objęta została nadzorem finansowym. Nałożono też środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 2000 zł za naruszenie kryterium F.01 Podręcznika.

Jak napisano w oficjalnym komunikacie: „W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, który w sposób znaczący wpłynął na sytuację finansową klubów, a którego skutków nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby uczestniczące w procesie licencyjnym na sezon 2021/2022 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji, w najbliższych miesiącach konieczna jest szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów”.

Utrzymanie “organizacyjne” biało-zielono-czarni mają więc zapewnione. W sobotę podopieczni Marcina Węglewskiego powalczą o podtrzymanie nadziei na pozostanie w F1L na boisku. Rywalem GKS 1962 Jastrzębie.