Marcin Szymczyk: Nie jest bogato, ale spokojnie

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Polska Grupa Energetyczna prawdopodobnie nadal będzie sponsorowała piłkarzy PGE GKS Bełchatów – informuje Przegląd Sportowy.

– Nie chcę spekulować na ten temat, bo życie pisze różne scenariusze. Wiemy, że obecna umowa obowiązuje do końca sezonu. Nie chcę gdybać. Na pewno pomoc ze strony sponsora sprawiłaby, że klub mógłby nadal spokojnie funkcjonować. W tej chwili walczymy, aby nie stracić pieniędzy z tytułu kontraktu telewizyjnego. Warunek jest jeden: utrzymanie w ekstraklasie – podkreśla prezes Szymczyk.

W tym sezonie PGE przekazała jedynie 4 miliony złotych. Co gorsze, kilka miesięcy temu do Bełchatowa dotarła wiadomość, że grupa energetyczna chce rozwiązania kontraktu przed jego formalnym wygaśnięciem. Dla ludzi kierujących GKS był to szok. Klub z licznymi problemami sportowo-organizacyjnymi miał stracić jedno z ważniejszych źródeł finansowania.

Jednak sprawa została wyjaśniona po myśli klubu. Pieniądze w końcu się znalazły. W międzyczasie klub związał się z mniejszymi firmami, które wykupiły reklamy. Na bandach wokół boiska pojawiły się nowe logotypy, zrównoważono budżet, zrezygnowano z piłkarzy zarabiających po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Regulowane jest też zadłużenie wobec byłych i obecnych piłkarzy. – Przez ostatnie miesiące sytuacja w klubie była nie najlepsza, ale udało się nam zażegnać kryzys. Nie jest bogato, ale spokojnie. Piłkarze nie powinni narzekać, jednak wiedzą, czego od nich oczekujemy – tłumaczy prezes Szymczyk.

Całość przeczytasz w Przeglądzie Sportowym