Początek rozbioru. Damian Hilbrycht opuszcza GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Przed nami jeszcze jeden, pożegnalny mecz w Fortuna 1 Lidze, lecz już teraz z GKS-u Bełchatów odchodzi podstawowy zawodnik. Damian Hilbrycht kończy okres wypożyczenia i w spotkaniu z Puszczą Niepołomice już go nie zobaczymy. 

23-latek debiutował w GKS w meczu Pucharu Polski przeciwko Legii, wpisując się na listę strzelców. Następnie przez pierwszych osiem kolejek Marcin Węglewski dawał mu szansę pojawienia się na boisku, lecz „Hilu” tylko dwukrotnie wybiegł w podstawowej jedenastce. Jego rola w drużynie wzrosła wiosną, kiedy stał się liderem ofensywy Brunatnych. W tym roku zdobył cztery bramki, w tym dwie z rzutów karnych. Jego trafienie w meczu z Chrobrym Głogów przedłużyło o tydzień nadzieję kibiców na pozostanie GKS-u w F1L.

Łącznie, Damian Hilbrycht wystąpił w 22 meczach i zdobył 5 bramek.

– Mimo wszystkich zawirowań będę miło wspominał pobyt w GKS-ie Bełchatów, za co każdej związanej z klubem osobie bardzo dziękuję. Patrząc na wszystkie wzloty i upadki, my jako zawodnicy, trzymaliśmy się razem tworząc bardzo zgraną grupę i każdemu z chłopaków życzę powodzenia. Kibice zawsze byli z nami, chociaż nie mogli oglądać nas stadionie, dla nich również należą się podziękowania. Na pewno pobyt w GKS-ie dał mi dużo dobrego jako piłkarzowi, ale również jako człowiekowi, i myślę że przez ten rok się rozwinąłem. Na koniec chciałbym życzyć klubowi wszystkiego dobrego oraz szybkiego powrotu do Fortuna 1 ligi – skomentował za naszym pośrednictwem piłkarz.

Dziękujemy Damianowi za występy przy Sportowej 3 i życzymy powodzenia w dalszej karierze!