Kolejna zmiana warty. Piłkarze opuszczają GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Z dniem 30 czerwca przestaną obowiązywać umowy z aż dwunastoma piłkarzami GKS-u Bełchatów. Klub poinformował o wygasających wypożyczeniach oraz kontraktach, które nie zostaną przedłużone. Tym samym kadra biało-zielono-czarnych uszczupliła się już o piętnaście (!) nazwisk.

O zakończeniu pobytu przy Sportowej Jakuba Staszaka informowaliśmy już wcześniej. Młody piłkarz po zakończeniu okresu wypożyczenia powrócił do Stomilu Olsztyn. Po wypełnieniu transferu czasowego z Puszczy Niepołomice, z klubem żegna się także Bartosz Żurek. Dla 28-letniego skrzydłowego była to druga przygoda z GKS-em, lecz nie zaliczy jej do udanych. W trakcie rundy wiosennej wystąpił w ośmiu meczach i nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w składzie. Do Rakowa Częstochowa powróci także Jakub Bator, który przez cały sezon wystąpił w 20 meczach. Zdobył jedną bramkę w otwierającym wiosenne zmagania meczu z Górnikiem Łęczna.

Do Jagiellonii Białystok powróci także duet Szymon Łapiński – Maciej Mas. Pierwszy z nich wystąpił w 18 meczach, ale tylko czterokrotnie wybiegał w wyjściowej jedenastce. Dla Masa był to natomiast drugi etap przygody z GKS-em. Powrócił na Sportową po zaledwie kilku miesiącach i doczekał się premierowej bramki. Łącznie w minionym sezonie zagrał 24 razy i strzelił trzy bramki.

Jednak z GKS Bełchatów żegnają się także piłkarze, których umowy wygasają z dniem 30 czerwca. Jednym z nich jest wychowanek bełchatowskiego klubu, Daniel Niźnik. Dla 24-latka to drugie rozstanie z macierzystym klubem. W sezonie 2020/21 wystąpił w ośmiu ligowych meczach, a łącznie dla Brunatnych rozegrał 20 spotkań. Z klubem żegna się także kapitan, Mariusz Magiera. Doświadczony stoper przywdziewał trykot klubu od wiosny 2018 roku i zagrał w nim 76 spotkań. Strzelił dwie bramki.

Blok defensywny traci także dwóch pozostałych stoperów, którzy podpisali krótkoterminowe umowy zimą. Mateusz Bartków oraz Sebastian Zalepa również nie będą występować w GKS w sezonie 2020/21. Pierwszy z nich wystąpił w 14 ligowych spotkaniach oraz wpisał się na listę strzelców w zwycięskim meczu w Rzeszowie. Natomiast mierzący 195 cm wzrostu Zalepa zagrał 8 razy.

W Bełchatowie nie zobaczymy także Macieja Koziary. Jego druga przygoda z GKS była równie nieudana co pierwsza. Do wcześniejszych dwóch występów dołożył kolejnych dwanaście, lecz nie miały one większego wpływu na grę zespołu Marcina Węglewskiego. Ze Sportowej 3 odchodzi także Łotysz Valērijs Šabala, który miał być wybawieniem dla mającej problemy ze zdobyciem bramki ofensywy. Niestety były napastnik m.in. Miedzi Legnica i Podbeskidzia Bielsko-Biała zawiódł. Jedna bramka w dwunastu występach to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań.

W nowym sezonie nie zobaczymy także Marcina Sierczyńskiego. Kontrakt odsuniętego w trakcie sezonu od treningów z pierwszym zespołem obrońcy również nie zostanie przedłużony. Przypomnijmy również, że wcześniej klub opuścili Damian Hilbrycht, Filip Laskowski oraz Michał Pawlik.

Dziękujemy wszystkim za występy w biało-zielono-czarnych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze!