Jakich zawodników testuje sztab szkoleniowy GKS-u?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Niemalże od początku okresu przygotowawczego trener Patryk Rachwał wraz z dyrektorem sportowym Wojciechem Robaszkiem szukają kandydatów do gry w GKS Bełchatów. Kilku z nich miało okazję zaprezentować się w środowym sparingu z KS Kutno. Postanowiliśmy przyjrzeć im się bliżej.

Brazylijczyk Caique Dias da Cruz to 23-letni obrońca, który w Polsce występuje od roku. Najpierw związał się umową z Cuiavią Inowrocław, ale szybko został wypożyczony do Olimpii Grudziądz. Zimą na podobnych zasadach przeniósł się do Widzewa Łódź, gdzie siedmiokrotnie wystąpił w meczu Fortuna 1 Ligi. Może występować również jako defensywny pomocnik.

Jan Goliński to 20-letni obrońca, który piłkarskie szlify zbierał w juniorskich drużynach Legii Warszawa. Był kapitanem drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Przez ostatnie dwa lata reprezentował barwy Polonii Warszawa. W trakcie swojego pobytu przy Konwiktorskiej rozegrał 38 spotkań na poziomie III ligi. Z końcem czerwca jego kontrakt wygasł i obecnie jest wolnym zawodnikiem.

Kolejnym obrońcą, który znalazł się na testach przy S3 jest 17-letni Mateusz Mikulski. W niedawno zakończonym sezonie zdołał rozegrać 31 minut w meczu III-ligowych rezerw Pogoni Szczecin. Przez większą część sezonu stanowił o sile zespołu juniora młodszego U-17. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Igloopolu Dębica.

Sztab szkoleniowy GKS-u przygląda się także 21-letniemu Bartoszowi Sitkowskiemu. Lewy defensor od 3,5 roku występuje w Błękitnych Stargard, wcześniej przechodząc przez wszystkie szczeble juniorskie. Łącznie dla tego klubu rozegrał 60 spotkań, w tym 35 w sezonie 2020/21, który zakończył się spadkiem do III ligi. Po sezonie jego 1,5 roczna umowa podpisana zimą 2019 wygasła i jest do wzięcia za darmo.

Miłosz Nowak to młody, 20-letni pomocnik, który jest wychowankiem biało-zielono-czarnych. Ma za sobą występy w drużynie rezerw, a przez ostatnie półtora roku reprezentował barwy Górnika Konin. Był podstawowym graczem swojego zespołu i spędził na murawie najwięcej minut spośród wszystkich piłkarzy tej drużyny. Wystąpił w 33 meczach i zdobył jedną bramkę. Nie pomogło to jednak w utrzymaniu i Górnik spadł do IV ligi. Co ciekawe, Nowak był kapitanem zespołu!

Szymon Sołtysiński to 21-letni ofensywnie nastawiony pomocnik związany do tej pory z klubami z województwa łódzkiego. W trakcie swojej kariery reprezentował barwy: Boruty Zgierz, UKS SMS Łódź oraz Sokoła Aleksandrów Łódzki, gdzie występował przez ostatnie dwa lata. Pierwszy sezon w barwach Sokoła przyniósł mu 19 występów i 3 bramki. Natomiast w niedawno zakończonych rozgrywkach zanotował aż 19 trafień w 33 spotkaniach! Niesamowitą celnością popisał się w wygranym 9:1 spotkaniu z KS Wasilków, kiedy to pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali. W środowym sparingu z KS Kutno również wpisał się na listę strzelców.

Mikołaj Gabor to kolejny pomocnik, któremu przygląda się trener Rachwał. Dotychczas związany był z drużynami z północy Polski: Arką Gdynia, Gryfem Wejherowo oraz Olimpią Grudziądz. W poprzednim sezonie rozegrał 34 mecze, w których strzelił cztery gole. Łącznie na poziomie II ligi 22-latek rozegrał 102 mecze, w których zdobył 8 bramek.

W meczu z KS Kutno wystąpił także urodzony w 2001 roku Kamil Banaczek. Młody pomocnik występował w juniorskich drużynach Sparta Miejska Górka, Śląska Wrocław oraz AKS SMS Łódź. Wiosną 2019 roku przywdziewał barwy rezerw Znicza Pruszków, a kolejne półtora roku spędził w drugiej drużynie Górnika Zabrze. Ostatnie miesiące upłynęły mu na grze dla III-ligowego Piasta Żmigród. Łącznie na tym szczeblu w ciągu dwóch lat rozegrał 39 spotkań. Ewentualny angaż w Bełchatowie byłby dla niego szansą na debiut na szczeblu centralnym.

17-letni Adrian Bielka to ofensywny pomocnik Korony Kielce, który ma za sobą debiut na zapleczu Ekstraklasy w meczu przeciwko… GKS Bełchatów. W styczniu 2021 roku podpisał dwuletni kontrakt z kieleckim klubem, bowiem wcześniej reprezentował barwy Escoli Varsovia w CLJ, zdobywając w trakcie jednej rundy aż 9 goli.

Na Sportową 3 zawitał także Sebastian Rak z IV-ligowej Victorii Sulejówek. Urodzony w 2001 roku pomocnik w minionym sezonie nie był podstawowym graczem swojego klubu. Wystąpił w 13 meczach, ale tylko dwukrotnie wybiegał w podstawowej jedenastce. W większości spotkań pojawiał się na murawie w ostatnich minutach. Victoria zajęła 2. miejsce w grupie mazowieckiej (Warszawa) IV ligi.

Ponadto sztab szkoleniowy z Patrykiem Rachwałem na czele przygląda się utalentowanej młodzieży z drużyny rezerw. W trakcie treningów z pierwszą drużyną o pozostanie w zespole walczą: Jarosław Trzeboński, Hubert Jakubiec, Jeremiasz Góralczyk, Jakub Miarka, Oskar Przywara oraz Mateusz Kempski. Wszystkich – oprócz Jakubca – zobaczyliśmy w meczu z KS Kutno.

Czy któryś z wyżej wymienionych piłkarzy zwiąże się kontraktem z bełchatowskim klubem? Kogo zobaczymy w dalszej kolejności na treningach? O tym będziemy starali się informować na bieżąco. Już w najbliższą sobotę biało-zielono-czarni rozegrają drugi mecz kontrolny w letnim okresie przygotowawczym. Ich przeciwnikiem będzie trzecioligowy ŁKS Łagów, który poprzedni sezon zakończył na 13. miejscu. Wiele wskazuje na to, że i w tym spotkaniu zobaczymy nowe twarze w GKS. Początek meczu o godz. 11:30 na boisku nr 3.