Testowania ciąg dalszy. Komu przyglądał się sztab w meczu z ŁKS?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W spotkaniu z ŁKS Łagów w szeregach Brunatnych zaprezentowali się kolejni testowani piłkarze. Patryk Rachwał i jego sztab przyglądał się w tym starciu kolejnemu bocznemu obrońcy oraz skrzydłowemu. Sprawdźmy, jak radzili sobie dotychczas na polskich boiskach.

Pierwszym z nich jest grający na prawej stronie Maciej Tonia. Urodzony w Rudzie Śląskiej 22-latek piłkarską karierę rozpoczynał w juniorach Szombierek Bytom, a następnie przeniósł się do Stadion Śląski Chorzów, gdzie zadebiutował w seniorskim futbolu. Wiosnę 2018 roku spędził w BTS Bielsko-Biała, a w ostatnich trzech sezonach występował w Podhalu Nowy Targ. Łącznie na boiskach III ligi rozegrał 99 spotkań i strzelił trzy bramki.

Innym piłkarzem, któremu przygląda się sztab szkoleniowy GKS-u jest Piotr Cichocki. 23-latek pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Nadnarwiance Pułtusk, by przed sezonem 2014/15 przeniósł się do Legii Warszawa. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski juniorów z Wojskowymi oraz występował w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Bywał także na treningach pierwszego zespołu, ale nie doczekał się debiutu. Występował głównie w w III-ligowych rezerwach, gdzie wystąpił w blisko 100 spotkaniach, w których zdobył 12 goli. Może grać na obu skrzydłach oraz prawej obronie. Po sezonie 2021/22 jego umowa z Legią wygasła.

Ponadto w meczu z ŁKS-em Łagów (2:2) ponownie mogliśmy zobaczyć Szymona Sołtysińskiego (Sokół Aleksandrów Łódzki), Adriana Bielkę (Korona Kielce), Mateusza Mikulskiego (Pogoń II Szczecin),  Mikołaja Gabora (Olimpia Grudziądz) oraz Sebastiana Raka (Victoria Sulejówek). Ich sylwetki przybliżaliśmy po spotkaniu z KS Kutno (2:2).