Utalentowany osiemnastolatek dołączył do pierwszego zespołu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Mateusz Kempski podpisał dwuletni kontrakt z „Dumą Górniczego Miasta”. Pochodzący z Radomska osiemnastolatek, który z powodzeniem występował w barwach GKS II, od początku roku brał udział w treningach pierwszej drużyny. Teraz będzie zgłoszony do rozpoczynających się niebawem rozgrywek drugoligowych.

Urodzony 21 marca 2003 roku zawodnik swoją przygodę ze sportem zaczynał w Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej. Następnie szlifował swój talent w juniorskich zespołach Mechanika Radomsko i Skry Częstochowa. Po przenosinach do GKS-u Bełchatów (w sierpniu 2019 roku) trafił pod skrzydła trenera Adriana Teodorczyka.

W minionym sezonie wystąpił w 29 meczach KEEZA Klasy Okręgowej, w których strzelił 23 gole i zaliczył sześć asyst. Zaliczył też trzy mecze pucharowe, zdobywając w nich cztery bramki. Zagrał również w 16 spotkaniach lig juniorskich, gdzie trafiał do bramki 16 razy, dokładając siedem asyst. 26 marca br. w wyjazdowym meczu Ligi Wojewódzkiej A1 z ŁKS Łódź, zdobył pięć bramek!

Podczas zimowych przygotowań oraz w trakcie rundy wiosennej trenował już z pierwszym zespołem „Brunatnych”. Od momentu przejęcia drużyny przez trenera Patryka Rachwała trafił ponownie do zespołu seniorów i wystąpił w sparingach z KS Kutno i ŁKS Łagów. W tym drugim strzelił gola.

Mateusz, gratulujemy podpisania profesjonalnej umowy i czekamy na Twoje gole oraz asysty w meczach o drugoligowe punkty.