Mateusz Gancarczyk nowym piłkarzem GKS-u Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kiedyś Wiesław i Krzysztof Surlitowie, później Mateusz i Michał Mak, a od dzisiaj także Waldemar i Mateusz Gancarczykowie będą braćmi występującymi w barwach GKS-u Bełchatów. 29-letni boczny pomocnik związał się z naszym klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku.

Mateusz to najmłodszy z sześciu braci Gancarczyków, którzy grali lub wciąż grają zawodowo w piłkę. Urodził się 3 marca 1992 roku w Oławie, gdzie rozpoczynał swoją przygodę z futbolem w miejscowym klubie MKS Oława. W lipcu 2014 roku trafił do trzecioligowej wówczas Odry Opole, z którą po dwóch sezonach awansował do II ligi. Następnie przez 1,5 roku reprezentował barwy Stali Mielec, skąd trafił do Stomilu Olsztyn. Rok temu powrócił do Opola i pełnił rolę etatowego zmiennika w drużynie Odry. Wystąpił w 19 meczach Fortuna 1 Ligi oraz jednym Pucharu Polski, zaliczając asystę w pojedynku z Bruk-Bet Termaliką.

Jego atutem, poza doświadczeniem (blisko 90 występów na zapleczu Ekstraklasy i ponad 50 na boiskach II ligi), jest boiskowa uniwersalność. W przeszłości grywał jako skrzydłowy, prawy obrońca, a nawet… napastnik.

Mateusza witamy w biało-zielono-czarnej społeczności i życzymy, żeby z bratem przy boku osiągnął na boisku wszystko to, czego sobie zamarzy!