PGE GiEK S.A. wciąż będzie wspierać finansowo GKS Bełchatów!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak informuje na swojej stronie internetowej PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, współpraca sponsoringowa ze Stowarzyszeniem Energetycznym KS Skra Bełchatów będzie kontynuowana! W ramach tej umowy, PGE GiEK przekaże 2 mln zł., które zostaną przeznaczone na wsparcie drużyny piłkarskiej GKS Bełchatów.

– GKS Bełchatów, który powstał z inicjatywy bełchatowskiej kopalni – jednego z oddziałów spółki, to klub z ogromną tradycją i dorobkiem sportowym, realizujący jednocześnie szkolenia dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie, zasługuje na wsparcie. Cieszę się, że logo PGE GiEK będzie widniało na koszulkach piłkarzy w kolejnym sezonie – mówi Krzysztof Kuśmierowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. – PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest wiodącą spółką na energetycznej mapie Polski. Oprócz najważniejszej misji, jaką jest produkcja energii elektrycznej dla dziesiątek milionów gospodarstw domowych, skutecznie realizuje również działania wspierające życie lokalnych społeczności. Zawarta dzisiaj umowa jest tego najlepszym dowodem –  dodaje Krzysztof Kuśmierowski.

– Społeczna odpowiedzialność to coś więcej niż jednorazowe działania sponsoringowe. To długoletnie, konsekwentne budowanie relacji, tak wewnątrz firmy, jak i z jej otoczeniem. Jest elementem strategii firmy, dlatego w codziennej pracy łączymy realizację celów biznesowych z działaniami, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby społeczności, w której funkcjonują oddziały naszej spółki – dodał Krzysztof Kuśmierowski.

PGE GiEK już pod koniec marca br. włączyła się w pomoc finansową górniczego klubu, przekazując milion złotych na dokończenie sezonu 2020/21.

Symboliczne przekazanie czeku odbyło się w czwartek (29 lipca) o godz. 12:00 na stadionie przy ul. Sportowej 3.