GKS przegrał z Koroną w sparingu rozegranym w Kleszczowie

W swoim trzecim styczniowym sparingu drużyna GKS Bełchatów przegrała w Kleszczowie z Koroną Kielce 1:2.

Bramkę dla GKS zdobył w 26. minucie Mateusz Stąporski po podaniu Grzegorza Barana.

W sobotnim spotkaniu trener Kamil Kiereś sprawdził ośmiu zawodników, w tym bocznych obrońców – Serba Borovićanina i młodzieżowego reprezentanta Polski Macieja Bobka.

Poza bramką Stąporskiego za uwagę ze strony GKS zasługuje m.in. strzał Maka wybity na rzut rożny oraz bardzo ładna akcja zespołowa zakończona uderzeniem w poprzeczkę i obronioną dobitką Pawła Zięby.

Korona Kielce – GKS Bełchatów 2:1 (1:1)
Bramki: Stąporski (26.) – Golański (32.), Jamróz (61.)

GKS:
I połowa: Damian Podleśny – Petar Borovićanin, Seweryn Michalski, Maciej Wilusz, Rafał Kosznik – Michał Mak, Patryk Rachwał, Grzegorz Baran, Łukasz Madej – Kamil Wacławczyk – Mateusz Stąporski
II połowa: Damian Podleśny – Raul Gonzalez, Seweryn Michalski (63. Maciej Bobek), Szymon Sawala, Petar Borovićanin – Michał Mak (63. Paweł Zięba), Piotr Witasik, Łukasz Grzeszczyk, Bartłomiej Bartosiak – Jakub Rozwandowicz – Łukasz Tumicz

Korona:
I połowa: Szlakotin – Golański, Kiercz, Sylwestrzak, Lisowski – Sobolewski, Zawistowski, Jovanović, Janota, Sierpina – Żewłakow
II połowa: Małecki – Kuzera, Malarczyk, Bodzioch, Sylwestrzak – I. Marković, Kwiecień, Lenartowski, Foszmańczyk – Jamróz, Korzym