Dolcan lepszy od eksperymentalnie zestawionego GKS-u

W drugim sobotnim meczu kontrolnym występujący w dość eksperymentalnym składzie GKS Bełchatów przegrał z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki 1:3.

Bardzo ładną bramkę dla GKS zdobył w 60. minucie Damian Szymański.

Zgodnie z zapowiedzią, trener Kiereś obok zawodników do pierwszej drużyny, testuje także piłkarzy perspektywicznych pod kątem angażu do Młodej Ekstraklasy i przygotowania do „dorosłej” piłki. W spotkaniu z Dolcanem zobaczylismy m.in. Maciej Bobka (rocznik 1992, Olimpia Elbląg), Antoniego Krajnyka (1994, Pogoń Mogilno), Michała Świderskiego (1991, ostatnio Stomil Olsztyn) czy Rafała Dzierbickiego (1993, ostatnio Mrągowia Mrągowo).

W naszej drużynie wystąpił m.in. 16-letni wychowanek GKS Maciej Łabędzki. Jego starszy kolega Wiktor Baranowski obronił przy stanie 0:2 strzał z rzutu karnego.

GKS Bełchatów – Dolcan Ząbki 1:3 (0:2)
Bramki: Damian Szymański (68.) – Bartosz Wiśniewski (10., 35.), Rafał Wiśniowski (80.)

GKS: Krystian Paprocki (46. Wiktor Baranowski) – Adrian Basta (62. Mateusz Wroński), Maciej Bobek (55. Bartosz Turniak), Antoni Krajnyk, Bartosz Widejko (46. Damian Szymański) – Michał Świderski, Damian Zawieja (70. Mateusz Szymorek), Piotr Piekarski (50. Maciej Łabędzki), Rafał Dzierbicki – Kamil Poźniak (28. Krzysztof Michalak) – Rafał Kujawa (62. Paweł Zięba)

Dolcan Ząbki: (I połowa) Mateusz Kryczka – Mateusz Cichocki, Piotr Klepczarek, Rafał Grzelak – Damian Jakubik, Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński, Rafał Wiśniowski, Damian Świerblewski – Bartosz Wiśniewski, Maciej Tataj. (II połowa) Maciej Humerski – Piotr Klepczarek (75 Kacper Piekarz), Marcin Hirsz, Daniel Dybiec – Grzegorz Piesio, Piotr Bazler, Rafał Grzelak (70 Rafał Wiśniowski), Dariusz Zjawiński, Mateusz Romachów – Mateusz Piątkowski, zawodnik testowany. W 55. minucie Grzegorz Piesio nie wykorzystał rzutu karnego (Wiktor Baranowski obronił).