Wychowanek Akademii Hubert Jakubiec z profesjonalnym kontraktem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Patryk Rachwał przed sezonem zapowiedział, że będzie chciał stawiać na młodzież wywodzącą się z Akademii GKS-u Bełchatów. Młodzi piłkarze swoją postawą na treningach i w okresie przygotowawczym zasłużyli na szansę od trenera Brunatnych, a pion dyrektorski zakontraktował już czwartego młodego zawodnika do pierwszej drużyny.

Hubert Jakubiec to po Mateuszu Kempskim, Jakubie Miarce i Oskarze Przywarze kolejny młodzieżowiec, który podpisał profesjonalny kontrakt z pierwszą drużyną GKS-u. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał we Włókniarzu Pabianice, a następnie przeniósł się do GKS-u Ksawerów. W wieku 14 lat rozpoczął swoją przygodę ze Sportową 3.

Rosły obrońca w ubiegłym sezonie występował w rezerwach biało-zielono-czarnych występujących w lidze okręgowej, a także w zespole juniorskim. Urodzony w 2003 roku piłkarz spędził w sezonie 2020/21 na boiskach blisko 3000 minut i zdobył osiem bramek i zanotował pięć asyst. W okresie przygotowawczym do obecnego sezonu wystąpił w spotkaniach kontrolnych, ale w oficjalnych spotkaniach występuje jedynie w „okręgówce”.

Młody obrońca podpisał dwuletni kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023. Hubertowi życzymy powodzenia w seniorskiej drużynie GKS-u!