Patryk Rachwał: Nie mamy nic do stracenia

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

– Musimy skupiać się na każdym kolejnym spotkaniu. Nie mamy nic do stracenia, ale wiadomo, że będzie bardzo ciężko – mówi pomocnik GKS-u w rozmowie z serwisem 2×45.com.pl

2×45.com.pl: – Przejście do ostatniej drużyny w tabeli normalnie nie sprawia radości, ale w pana wypadku jest chyba trochę inaczej?
Patryk Rachwał: – Nie ukrywam, że po ostatnich przejściach w Zagłębiu, cieszę się, że w ogóle będę mógł dalej występować w Ekstraklasie. Miałem propozycje z I ligi, wcześniej rozmawiałem z innym ekstraklasowym zespołem, ale ostatecznie związałem się z Bełchatowem.

– Zgaduję, że półroczna umowa z możliwością jej przedłużenia jest panu na rękę?
– Już wcześniej dałem sygnał, że jestem w stanie zostać na dłużej. Zakładając, że jeśli uda nam się utrzymać, a będzie taka wola i trzon zespołu zostanie, będę chciał pomóc w walce o powrót do Ekstraklasy. Oczywiście dopóki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć. Musimy skupiać się na każdym kolejnym spotkaniu. Nie mamy nic do stracenia, ale wiadomo, że będzie bardzo ciężko.

– Jest limit porażek, po których stuprocentowo będzie można was pożegnać?
– Nie chcę patrzeć na to w ten sposób. Najważniejsze, żeby jak najlepiej przepracować zimę. Nie ma sensu bawić się w matematykę.

Cały wywiad przeczytasz TUTAJ