Zainauguruj wiosnę razem z kibicami!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja zimowego turnieju kibiców GKS-u Bełchatów. Podziwianie kibicowskich zmagań powinno być bardzo dobrym przetarciem przed startem rudny rewanżowej, która rusza już za 3 tygodnie!

– To już któraś jego edycja. W zeszłym roku zagrało blisko 30 drużyn, przez całą długość turnieju na hali pojawiło się około 600 osób. Jednak w tym roku liczba drużyn została ograniczona, każde osiedle i fan club mógł wystawić jeden skład – mówi nam Piotr Baranowski, jeden z organizatorów turnieju.

– W tym roku zagra 20 drużyn. Zapisów nie było, o turnieju powiadomione zostały osoby z każdego osiedla, i chętne osoby aby zagrać miały się z nimi kontaktować. My nie wnikamy kto gra, chcemy jednak aby były to osoby znane nam, działające i w jakikolwiek sposób wspomagające ruch kibicowski w Bełchatowie – dodaje.

Całe przedsięwzięcie zatacza co raz większe kręgi i do wspólnej zabawy dołączają nie tylko fani z Bełchatowa, ale również kibice z okolic: Szczercowa, Kluk, Piotrkowa Trybunalskiego, Kleszczowa, Oleśnika czy Kurnosa.

Jak każdy turniej, ten też nie mógłby się odbyć, gdyby nie przewidziano żadnych nagród dla najlepszych teamów. – Dla 3 najlepszych drużyn przygotowane są specjalne puchary, i różne nagrody w zależności od zajętego miejsca. Prócz klubowych pamiątek są też karnety na mecze, karnety na siłownie czy gadżety kibicowskie. Przyznawanie nagród, jak i całe przedsięwzięcie jest możliwe dzięki naszym sponsorom. I tutaj należą się podziękowania dla: Vitysport, www.skleptmk.pl, siłowni GRYF Grzegorza Gryczki oraz oczywiście Klubu GKS Bełchatów.

Cała organizacja kosztuje trochę czasu i pieniędzy, ale jak zapowiada Baranowski, turniej kibiców na pewno wystartuje również za rok. – Staramy się też takie turnieje organizować latem, jednak tutaj poprzez brak odpowiedniego miejsca nie zawsze się to udaje. Mamy nadzieje, że tym razem będzie i latem i zimą – kończy jeden z organizatorów.

Podziwiać piłkarskie zmagania sympatyków GKS-u będzie można 9. lutego od godziny 9:00 w hali-widowiskowo sportowej przy ul. 1 Maja, a na specjalnie utworzonym facebookowym profilu turnieju podawane są wszystkie najświeższe informacje dotyczące całego wydarzenia.