Remis z Rakowem w pierwszym wtorkowym sparingu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W pierwszym wtorkowym sparingu PGE GKS Bełchatów zremisował z Rakowem Częstochowa 2:2 (0:1). Bramki dla „Brunatnych” zdobyli: Łukasz Wroński i Bartłomiej Bartosiak.

Przedpołudniowy test przyniósł dużo agresywnej gry i pressingu. Widać, że wciąż trwa silna rywalizacja o miejsce w składzie na inaugurację sezonu. W pierwszej połowie najlepsze sytuacje do zdobycia bramek mieli Bartłomiej Bartosiak (strzał w słupek), Mateusz Szymorek (uderzenie z dystansu nad poprzeczką) i Łukasz Wroński (zbyt lekki strzał w polu karnym).

To jednak goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Roberta Brzęczka. W drugiej połowie gospodarze stworzyli jeszcze więcej sytuacji, ale wykorzystali dwie i to w ciągu kilkudziesięciu sekund. Najpierw indywidualną akcją i strzałem zza „szesnastki” popisał się Łukasz Wroński a następnie Bartłomiej Bartosiak wykorzystał asystę Andreji Prokicia. Przy stanie 2:2 (bramka Mońki w 80. minucie) świetnej okazji do zdobycia zwycięskiej bramki nie wykorzystał Bartosiak.

PGE GKS Bełchatów – Raków Częstochowa 2:2
Bramki: Łukasz Wroński 75, Bartłomiej Bartosiak 76 – Robert Brzęczek 11, Przemysław Mońka 80

Skład PGE GKS Bełchatów:

Paweł Lenarcik (46. Wiktor Baranowski 75. Kamil Bruchajzer) – Alexis Norambuena (46. Bartosz Turniak), Piotr Witasik, Marcin Flis, Mateusz Szymorek (46. Alexis Norambuena) – Łukasz Wroński, Damian Szymański, Szymon Sawala, Andreja Prokić – Michał Renusz – Bartłomiej Bartosiak