Kamil Socha nowym szkoleniowcem GKS-u Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kamil Socha, który w ostatnim czasie prowadził trzecioligowy Piast Żmigród, a w przeszłości m.in. Wigry Suwałki został we wtorek pierwszym trenerem GKS-u Bełchatów.

Nowy opiekun biało-zielono-czarnych ma 50 lat i pochodzi ze Skierniewic. Jako czynny zawodnik występował na pozycji bramkarza m.in. w rezerwach Widzewa Łódź. Swoją przygodę z ławką trenerską rozpoczął w 2005 roku, od prowadzenia Unii Skierniewice. W następnej kolejności obejmował Mazovię Rawa Mazowiecka, Mszczonowiankę, MKS Kutno oraz drużyny juniorskie Legii Warszawa. W 2015 roku wprowadził Unię Skierniewice do klasy okręgowej. Po tym sukcesie, w październiku 2015 roku, jego angaż rozważał trzecioligowy wówczas ŁKS Łódź, lecz Socha odmówił z przyczyn osobistych.

W czerwcu 2017 roku został asystentem Dariusza Banasika w Zagłębiu Sosnowiec, lecz już w sierpniu klub zakończył współpracę z obecnym trenerem Radomiaka i jego sztabem. Następnie prowadził Piast Żmigród, Wigry Suwałki, Pogoń Siedlce, Bytovię i ostatnio ponownie Piasta Żmigród. W klubach ze szczebla centralnego nie pracował jednak długo, a jego praca w Bytowie nie zapewniła Bytovii utrzymania na poziomie centralnym.

We wrześniu br. podjął się trzeciej próby pracy w Piaście Żmigród. Kamil Socha poprowadził trzecioligowca w siedmiu spotkaniach, w których z czterech wyszedł zwycięsko, a trzykrotnie jako przegrany. Jego były już klub zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli grupy III z 17 punktami na koncie.

Posiadający Licencję UEFA Pro szkoleniowiec odbył staże m.in. w angielskich Blackburn Rovers oraz Burnley FC, niemieckim HSV Hamburg, a także Górniku Zabrze za kadencji Adama Nawałki. Natomiast latem podpatrywał prace sztabu Jagielloni Białystok.

Kamil Socha podpisał umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Nowego trenera witamy przy S3 i życzymy owocnej pracy z pierwszą drużyną GKS-u Bełchatów!