Piłka poszła w ruch! Premierowy trening GKS-u w 2022 roku

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W środę, 5 stycznia, piłkarze GKS-u Bełchatów rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej eWinner 2 Ligi. Na treningu poprowadzonym przez sztab Kamila Sochy pojawiło się 25 piłkarzy, w tym pięciu testowanych. Giekaesiacy trenowali pod okiem nowego drugiego trenera, Bernarda Kapuścińskiego.

Na sztucznym boisku Miejskiego Centrum Sportu zabrakło czterech piłkarzy wystawionych już wcześniej na listę transferową, a także Rafała Kujawy, z którym trener Socha także nie wiąże przyszłości. Ponadto nieobecni byli kontuzjowany Mateusz Kempski oraz Martin Klabnik. Wraz z pierwszym zespołem „Brunatnych” w zajęciach udział wzięli testowani: bramkarz Dariusz Szczerbal (ostatnio Elana Toruń), lewy pomocnik Kamil Niewiadomski (Miedź II Legnica), skrzydłowy Robert Prochownik (Widzew Łódź, ostatnio Sandecja Nowy Sącz) oraz napastnicy Alexander Zaleczny i Szymon Rak (Wisła Sandomierz).

Wspomniany już Kapuściński przez ostatni rok sprawował funkcję szefa działu skautingu w Rakowie Częstochowa. Wcześniej, w latach 2017-2020, był członkiem działu skautingu Legii Warszawa, gdzie m.in. z Tomaszem Jarzębowskim tworzył zespół zajmujący się obserwacją i opieką nad wypożyczonymi z Legii piłkarzami. W obecnym mistrzem Polski był związany także w latach 2006-2014, kiedy to pracował w Akademii. W sezonie 2014/15 był asystentem trenera Dariusza Banasika w Zniczu Pruszków. Jako pierwszy trener prowadził Legion Warszawa (2015-17). 46-latek posiada licencję UEFA A.

W najbliższych dniach piłkarzy GKS-u czekają testy wydolnościowe oraz szybkościowe. Natomiast pierwszy sparing odbędzie się 22 stycznia. Rywalem bełchatowian będzie inny drugoligowiec, Znicz Pruszków.