Kandydaci do gry w GKS Bełchatów na pierwszym treningu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Początek przygotowań do wznowienia sezonu ligowego to świetna okazja do przyjrzenia się potencjalnym wzmocnieniom zespołów. Nie inaczej postąpił Kamil Socha i jego sztab, bowiem na pierwszym treningu pojawiło się pięciu testowanych. Kim są piłkarze, którzy w niedalekiej przyszłości mogą podpisać kontrakt z bełchatowskim klubem?

Przegląd kandydatów do gry w GKS-ie rozpoczął się jeszcze w grudniu, tuż po ostatnim meczu ligowym z Ruchem Chorzów. Pierwsza drużyna Brunatnych rozegrała bowiem sparing z rezerwami Widzewa Łódź, a w szeregach GKS-u wystąpiło ośmiu testowanych zawodników. Spośród nich, po przerwie świątecznej, na treningu pojawili się jedynie Kamil Niewiadomski oraz Szymon Rak.

Oprócz wspomnianych wyżej piłkarzy, na pierwszym w 2022 roku treningu pojawili się kolejni testowani. Jednym z nich jest bramkarz Dariusz Szczerbal. 26-latek w przeszłości występował m.in. w Polonii 1912 Leszno oraz Piaście Żmigród, gdzie współpracował z obecnym trenerem GKS-u. W 2018 roku podpisał kontrakt z ekstraklasowym Śląskiem Wrocław, lecz występował jedynie w drugoligowych obecnie rezerwach. Jesienią podpisał kontrakt z trzecioligową Elaną Toruń, w barwach której rozegrał siedem spotkań. Klub z miasta Mikołaja Kopernika niedawno zbankrutował i obecnie golkiper pozostaje bez klubu.

W pierwszym treningu GKS-u brał także udział pomocnik Widzewa Łódź, Robert Prochownik. 19-latek piłkarskie szlify zbierał w drużynach juniorskich AP 21 Kraków oraz UKS SMS Łódź. Wiosną 2020 roku przeniósł się do Widzewa Łódź, gdzie zaliczył trzynaście występów na boiskach eWinner 2 Ligi, Fortuna 1 Ligi oraz w Pucharze Polski. Miniony rok spędził na wypożyczeniu w Sandecji Nowy Sącz, gdzie także zagrał 13 razy.

Kamil Socha i jego sztab przyglądać się także będzie Alexandrowi Zalecznemu, polskiemu napastnikowi z USA, który ostatnie dwa lata występował w Madonna Men’s Soccer – akademickiej drużynie ze stanu Michigan. Ponadto trenował także z Michigan Stars, które obecnie gra w the National Independent Soccer Association (NISA), czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym w Stanach Zjednoczonych. Swoją przygodę z piłką Zaleczny rozpoczął w wieku osiem lat. Wówczas trenował w klubie White Eagles, lecz w wieku 12 lat przeniósł się do Carpathia Kickers, jednego z najlepszych juniorskich zespołów w stanie Michigan. Ofensywny piłkarz przed przenosinami do Maddona Men’s Soccer przywdziewał także trykot Vardar Soccer Club of Michigan.