Były król strzelców zaplecza Ekstraklasy zagra w GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Doświadczony napastnik występujący wcześniej m.in. w GKS Tychy i Rakowie Częstochowa, pozostający od pewnego czasu w kręgu zainteresowań sztabu szkoleniowego biało-zielono-czarnych, podpisał półroczny kontrakt z klubem. Chodzi o 33-letniego Szymona Lewickiego, który wzmocni siłę ofensywną „Brunatnych”. Witamy!

Ten środkowy napastnik przez ostatnie trzy miesiące pozostawał bez klubu po tym, jak 24 września 2021 r. rozwiązał umowę ze Stomilem Olsztyn. Wcześniej reprezentował takie kluby, jak m.in.: Zawisza Bydgoszcz, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Zagłębie Sosnowiec. W barwach tego pierwszego zespołu został najskuteczniejszym strzelcem I ligi w sezonie 2015/16. Zdobył wówczas zdobył 16 bramek (w 32 meczach). Na swoim koncie ma także zdobycie w 2017 roku Pucharu Polski z Arką Gdynia, choć w ekipie z Pomorza zanotował jedynie krótki epizod. Rok później został vice królem strzelców I ligi w barwach Zagłębia (14 trafień). W trakcie swojej dotychczasowej kariery rozegrał 164 spotkania na zapleczu Ekstraklasy, w których strzelił 60 goli, notując 11 asyst. Mierzy 193 cm wzrostu piłkarz, przez ostatnie dwa lata związany był z GKS Tychy, w barwach którego wystąpił w 53 meczach, zdobył 15 bramek i dołożył 4 asysty. Po zakończeniu sezonu 2020/21 jego wygasająca umowa z tyskim klubem nie została przedłużona, wobec czego trafił on do Stomilu Olsztyn, w którym grał zaledwie dwa miesiące. Siedem występów (trzy pełne), żółta kartka – to jego statystyka z ostatniego klubu.

Warunki fizyczne, siła i uderzenie z dystansu – to atuty nowego napastnika biało-zielono-czarnych, który ma być gwarantem skuteczności, której brakowało jesienią. Szymona serdecznie witamy, życząc szybkiej aklimatyzacji w zespole i wielu bramek wiosną.