Martin Klabník żegna się z GKS Bełchatów i wraca do ojczyzny

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W rundzie wiosennej w barwach GKS-u nie zobaczymy już Martina Klabníka. Na transfer 30-letniego stopera zdecydował się klub występujący w słowackiej ekstraklasie – FK Pohronie Žiar.

Pochodzący z Dubnicy nad Váhom Klabník, piłkarską karierę rozpoczął w klubie MFK Dubnica. Następnie był zawodnikiem m.in. Spartaka Trnava, MFK Frýdek-Místek, Radomiaka i Chojniczanki. Na początku lipca 2021 roku trafił do Bełchatowa, podpisując z GKS roczny kontrakt. W barwach naszego zespołu rozegrał 20 spotkań w eWinner 2 Lidze, zdobył dwa gole oraz dołożył do tego jeden występ w Pucharze Polski (łącznie 1845 minut spędzonych na boisku). Na początku września udzielił serwisowi GKS.net.pl obszernego wywiadu, który możecie przeczytać TUTAJ.

– Od początku bardzo dobrze czułem się w Bełchatowie i miejsca tego nie zapomnę. Tylko szkoda, że nie pomogłem zdobyć większej ilości punktów, ale wierzę w utrzymanie GKS-u. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócę do Polski, bo z pobytu tutaj byłem bardzo zadowolony. Powodzenia! – powiedział GKS.net.pl słowacki piłkarz.

Teraz Martin wraca do swojej ojczyzny i będzie grał w FK Pohronie Žiar, który w połowie sezonu zajmuje ostatnie, 12. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Byłemu już piłkarzowi biało-zielono-czarnych dziękujemy za półroczną pracę, wszystkie występy i gole dla GKS-u. Jednocześnie życzymy dużo zdrowia i powodzenia w dalszej karierze. Do skorého videnia, Martin!