Szymon Serwa nowym Prezesem Zarządu GKS Bełchatów S.A.

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Decyzją Rady Nadzorczej Spółki GKS Bełchatów z dniem 16 lutego 2022 roku Szymon Serwa został oddelegowany do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu górniczego klubu. 

Szymon Serwa urodził się 22 grudnia 1986 roku. Studiował na Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. W przeszłości był piłkarzem drużyn młodzieżowych GKS-u. W latach 2010-2021 pełnił funkcję prezesa LUKS Gomunice. W latach 2012-2016 był członkiem Zarządu OZPN w Piotrkowie Tryb., a następnie przewodniczącym tego organu w latach 2016-2019. W następnej kadencji został wybrany na wiceprezesa Zarządu ds. licencji i dyscypliny. Od sierpnia 2020 roku pełnił rolę kierownika pierwszej drużyny GKS-u Bełchatów. W styczniu 2021 roku został wybrany na Prezesa Zarządu Fundacji „Akademia GKS Bełchatów”. Ponadto pełni funkcję sekretarza komisji ds. licencji dla klubów IV ligi i niższych klas rozgrywkowych w Łódzkim Związku Piłki Nożnej, w którym pracuje jako członek od 2014 roku. W latach 2006-2013 pracował w Bełchatowskim Towarzystwie Sportowym „AS”. Przez trzy lata pełnił też funkcję menedżera sportu w Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie, współtworząc największe imprezy sportowe w naszym regionie.

– Jestem zaszczycony faktem, że będę pełnić tę funkcję w klubie, z którym jestem emocjonalnie związany od dziecka, ale zdaję sobie jednocześnie sprawę z zakresu obowiązków i tempa pracy. Przed nami kwestie związane m.in. z zamknięciem kadry pierwszej drużyny, analizą obecnej sytuacji finansowo-organizacyjnej Spółki oraz kontynuacja przygotowań do rozpoczęcia procesu licencyjnego na nowy sezon. Chciałbym zapewnić kibiców, że zespół będzie odpowiednio przygotowany do walki o utrzymanie w eWinner 2 Lidze, a nasi sympatycy mogą szykować się do przeżywania emocji w czasie wiosennej kampanii – skomentował swoją nominację na oficjalnej stronie klubu nowy Prezes.

Jednym z zadań nowych władz klubu będzie także stabilizowanie w dłuższej perspektywie sytuacji finansowej, w czym klub może nadal liczyć na wsparcie większościowego właściciela, czyli EKS „Skra” Bełchatów.

– Chciałbym podkreślić fundamentalną rolę, jaką w życiu naszego klubu odgrywa EKS – dodaje Szymon Serwa. Pozyskane w 2021 roku środki trafiły na Sportową dzięki zaangażowaniu wielu osób i podmiotów, ale główną rolę odegrał nasz właściciel, który na mocy dwóch umów z PGE GiEK S.A. mógł wesprzeć GKS „Bełchatów” S.A. niebagatelnymi kwotami pozwalającymi przetrwać trudny okres. Dlatego też liczymy na dalszą dobrą współpracę m.in. z PGE GiEK S.A. w oparciu o właściwe relacje z EKS „Skra” Bełchatów – dodaje nowy sternik klubu.

Szymon Serwa zastąpił na stanowisku Prezesa Zarządu Alana Paczuszkę, który pełnił te obowiązki od 12 lipca 2021 roku. Głównym zadaniem, jakie jest stawiane przed nowymi władzami jest ustabilizowanie w dłuższej perspektywie czasowej kwestii finansowych klubu. Ponadto przed GKS Bełchatów kolejny proces licencyjny oraz runda wiosenna eWinner 2 Ligi, w której „Brunatni” powalczą o pozostanie na szczeblu centralnym.