GKS nie zagra na wiosnę. Piłkarze: Zostaliśmy oszukani

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Niestety potwierdza się czarny scenariusz, o którym mówiło się od jakiegoś czasu. GKS Bełchatów na 45-lecie istnienia, znika z piłkarskiej mapy Polski.

– Dzisiaj dostaliśmy komunikat, że klub nie będzie składał wniosku o licencję i przestaje funkcjonować. Wysłana została informacja do PZPN-u, że nie jedziemy na mecz do Wrocławia. Wszyscy możemy rozwiązywać kontrakty. – powiedział GKS.net.pl jeden z bardziej doświadczonych piłkarzy w drużynie. – Nie wiem, czy rzeczywiście nie da się tej sytuacji odratować, czy już nikomu na GKS nie zależy? Rozumiem, że klub ma problemy, ale to jak zostaliśmy potraktowani, gdzie na trzy dni przed startem ligi zostajemy bez pracy, jest karygodne. Ponad 30 ludzi, licząc sztab szkoleniowy, trafia na bezrobocie. – kontynuował.

Inny piłkarz nie krył rozżalenia, dodając: – Gasimy światło. Kontrakty będą rozwiązywane, chłopaki już się pakują. Komu uda znaleźć się inny klub, temu się uda, ale jest końcówka lutego, więc będzie ciężko… Zostaliśmy oszukani. Kompromitacja! Jakieś przecieki mieliśmy we wtorek, choć każdy miał jeszcze jakąś nadzieję…

Klub w oficjalnym komunikacie poinformował o niemożliwym do spłacenia zadłużeniu. „Biorąc pod uwagę niezwykle krótki czas do rozpoczęcia rundy oraz na pozyskanie dodatkowego finansowania umożliwiającego regulowanie przyszłych zobowiązań Spółki, Zarząd nie ma możliwości zaciągania kolejnych zobowiązań w postaci m.in. kontraktów zawodników oraz zapewnienia przystąpienia do zaplanowanego na najbliższą sobotę ligowego meczu ze Śląskiem II Wrocław.”