Większość piłkarzy rozwiązała kontrakty. Agonia GKS-u trwa…

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Drużyny już nie ma, dyrektor sportowy Wojciech Robaszek wyjechał w zeszłym tygodniu, a w kolejnych dniach wyjaśnić ma się dalsza przyszłość górniczego klubu. Niestety światełka w tunelu nie widać…

W miniony piątek większość piłkarzy rozwiązała umowy z bełchatowskim klubem. Wszyscy szukają sobie nowych pracodawców. Nieoficjalnie mówi się, że np. Szymon Sołtysiński z Arturem Golańskim wylądują w trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki, Łukasz Wroński trafi do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, zatrudnienie Kamila Mizery rozważa ŁKS Łagów, a Jakub Miarka występował będzie w rezerwach ekstraklasowej Wisły Płock.

– Niektórzy mają jakieś zapytania z trzeciej ligi, ponieważ tam runda zaczyna się trochę później, niektórzy nie mają nic. Dlatego będą zmuszeni stanąć przed wyborem, czy kontynuować grę w piłkę, czy szukać normalnej pracy w innym zawodzie? – usłyszeliśmy od jednego z piłkarzy.

Co więc oczywiste, zaplanowany na sobotę (5 marca) mecz 22. kolejki eWinner 2 Ligi z Hutnikiem Kraków nie odbędzie się. Trener Kamil Socha, wraz ze sztabem szkoleniowym został poinformowany o zwolnieniu „ze świadczenia usług”… przynajmniej do końca tygodnia, choć naturalnym krokiem wydaje się rozwiązanie kontraktu z GKS.