Szymorek na Podhalu, Golański w Sokole – każdy idzie w swoją stronę

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Powoli krystalizuje się przynależność klubowa byłych już (niestety) piłkarzy GKS-u Bełchatów. Póki co większość z nich trafiła o szczebel niżej, do różnych klubów trzecioligowych. Są jednak wyjątki, a jednym z nich jest np. Łukasz Wroński, który związał się kontraktem z pierwszoligową Puszczą Niepołomice.

O nowym pracodawcy 28-letniego „Wronki” nieoficjalnie informowaliśmy we wtorkowe przedpołudnie. Kilka godzin później klub z Niepołomic potwierdził te doniesienia. Łukasz Wroński podpisał półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy. Przez prawie dekadę w biało-zielono-czarnych barwach rozegrał 125 spotkań, strzelił 6 goli i zanotował 17 asyst. Był jednym ze współautorów awansu do Ekstraklasy w sezonie 2013/14. Później występował m.in. w Stali Mielec i GKS Katowice. Nowy pracodawca Łukasza to obecnie piętnasta siła Fortuna 1 Ligi, mająca w kadrze czterech innych eks-giekaesiaków: Rafała Boguskiego, Kewina Komara, Émila Thiakane i Jakuba Serafina.

1 marca w nowym klubie zaprezentowany został inny wychowanek GKS-u, Mateusz Szymorek, który wiosną występował będzie w barwach Podhala Nowy Targ. Klub ten po rundzie jesiennej zajmuje trzecią lokatę i ma tylko dwa punkty mniej od lidera czwartej grupy III ligi, drużyny rezerw Cracovii. 28-letni obrońca niemal całą karierę spędził przy S3 (wyjątkiem był sezon 2017/18, kiedy był zawodnikiem Olimpii Zambrów). Łącznie uzbierał 145 występów w barwach GKS-u, strzelił jednego gola i miał dwie asysty. Od wiosny 2021 roku był kapitanem „Brunatnych”.

Artur Golański spędził przy S3 ponad dwa lata, w trakcie których rozegrał 47 meczów, strzelił sześć goli i dołożył trzy asysty. W sezonie 2018/19 świętował z GKS awans do Fortuna 1 Ligi. 19 marca zadebiutuje w trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki, z którym związał się kontraktem do końca czerwca.

Z kolei były piłkarz Sokoła, Szymon Sołtysiński został zawodnikiem trzecioligowego Pelikana Łowicz. Barw GKS-u Bełchatów bronił od lipca ubiegłego roku, będąc wypożyczonym z UKS SMS Łódź. Jesienią wystąpił w 18 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki. Teraz powalczy z nową drużyną o pozostanie w gronie trzecioligowców, bowiem Pelikan jest tuż pod kreską w tabeli pierwszej grupy III ligi, ze stratą punktu do bezpiecznego miejsca.

Prawonożny obrońca Nikodem Niski, wypożyczony na początku stycznia z rezerw Legii Warszawa, wrócił do stolicy i ponownie został zgłoszony do trzecioligowych rozgrywek.

33-letni Szymon Lewicki miał być gwarantem goli dla „Brunatnych”. W oficjalnym meczu zadebiutować jednak nie zdołał, a wiosną będzie zdobywał bramki dla Polonii Warszawa, z którą związał się kontraktem do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia. „Czarne Koszule” zajmują 3. miejsce w pierwszej grupie III ligi, ze stratą sześciu punktów do prowadzącej Legionovii Legionowo, a Lewicki o miejsce w składzie rywalizował będzie m.in. z wychowankiem GKS-u Bełchatów, 32-letnim Krystianem Pieczarą.

Panowie, dziękujemy za Waszą postawę i pracę wykonaną w GKS Bełchatów. Wszystkim życzymy powodzenia w dalszej karierze!

O dalszych losach pozostałych piłkarzy, będziemy starali się informować na bieżąco.