Kolejni piłkarze dołączają do nowych klubów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W ostatnich dniach kilku zawodników występujących niedawno w GKS, znalazło nowe miejsca pracy. Większość z nich związała się umowami z trzecioligowcami, a jeden występować będzie wiosną w czwartoligowych rezerwach ekstraklasowej Wisły Płock. Poznajcie szczegóły.

Defensywny pomocnik Michał Graczyk znalazł zatrudnienie w Kotwicy Kołobrzeg, a jego umowa obowiązywać ma do 30 czerwca 2023 roku. – Kotwica była bardzo konkretna i szybko doszliśmy do porozumienia. Jestem ze Szczecina, więc to też wpłynęło na moją decyzję. Kotwica jest na bardzo dobrej drodze żeby wywalczyć awans na szczebel centralny i przychodzę tutaj z pomocą i ambicjami by uzyskać promocję do drugiej ligi. – powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej kołobrzeskiego klubu 22-latek. Kotwica to obecnie wicelider drugiej grupy III ligi, tracący punkt do prowadzącej Olimpii Grudziądz. Przypomnijmy, Michał Graczyk trafił do Bełchatowa właśnie z Olimpii i w rundzie jesiennej rozegrał 17 spotkań w eWinner 2 Lidze, jedno w Pucharze Polski, a w ligowym meczu z Wisłą Puławy wpisał się na listę strzelców. W miniony weekend zadebiutował w nowym zespole w meczu okręgowego Pucharu Polski z Bałtykiem Koszalin. Kotwica wygrała to spotkanie 1:0.

Zgodnie z przewidywaniami do ŁKS-u Łagów dołączył Adrian Bielka, który był testowany przez trzecioligowca od 21 lutego. Osiemnastolatek w nowym zespole będzie grał na zasadzie wypożyczenia z Korony Kielce do końca obecnego sezonu. Jesienią w zespole “Brunatnych” rozegrał 16 spotkań ligowych i jedno w Pucharze Polski.

Z kolei piłkarzem drugiej drużyny Wisły Płock został Jakub Miarka, który w czwartek (3 marca) podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku. „Rezerwiści” płockiego klubu są obecnie liderem mazowieckiej I grupy IV ligi, z trzema punktami przewagi nad drugą w tabeli Mławianką Mława i czterema nad Ząbkovią Ząbki. 19-letni pomocnik rozegrał w GKS trzy spotkania na poziomie eWinner 2 Ligi oraz jedno w ramach Pucharu Polski.

6 marca, a więc w dniu swoich 32. urodzin kontrakt z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Maz. podpisał Jewhen Radionow. Doświadczony napastnik w przeszłości występował już w klubie z ul. Sportowej 66. Było to w sezonie 2015/16, kiedy stanowił o sile tej drużyny, zdobywając 13 bramek w 24 meczach. Obecnie nowy-stary klub Ukraińca do rundy rewanżowej przystępuje z pozycji trzeciej siły w tabeli, tracącej do liderującej Legionovii cztery punkty. „Żenia” niemal przez pół roku swojego pobytu w Bełchatowie zmagał się z różnymi większymi i mniejszymi urazami, które pozwoliły mu rozegrać tylko osiem ligowych spotkań (305 minut). Nie zdobył żadnej bramki.

Autor ostatniego, jak się okazuje gola dla GKS-u na poziomie centralnym, Damian Warnecki przebywa na testach w trzecioligowych rezerwach Legii. 21-letni napastnik wystąpił w sobotnim sparingu z Wartą Sieradz, wygranym przez „Wojskowych” 2:0. Czy „Warni” dołączy do drużyny swojego byłego trenera z czasów Skry Częstochowa Marka Gołębiewskiego, oraz byłych giekaesiaków Dawida Dzięgielewskiego, Filipa Laskowskiego i Nikodema Niskiego, występujących w Legii II? Będziemy się temu przyglądać.

Całej piątce dziękujemy za grę w barwach GKS-u Bełchatów, życząc powodzenia w nowych klubach.

O losach pozostałych eks-giekaesiaków, którzy do tej pory nie zdołali znaleźć jeszcze nowego miejsca pracy, będziemy starali się informować na bieżąco.