GIEKSA Arena gospodarzem meczów domowych Skry Częstochowa

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

MCS Bełchatów poinformował w czwartek, że do końca trwającego sezonu Stadion Miejski przy ul. Sportowej 3 będzie domową areną zmagań piłkarzy pierwszoligowej Skry Częstochowa.

Umowa udostępnienia GIEKSA Areny podpisana pomiędzy Skrą Częstochowa a Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie dotyczyć ma meczów Fortuna 1 Ligi rozgrywanych do końca bieżącego sezonu 2021/22, z opcją przedłużenia jej w przypadku utrzymania się biało-niebiesko-czerwonych na zapleczu Ekstraklasy. Obecnie drużyna spod Jasnej Góry zajmuje 12. lokatę w tabeli, z jedenastopunktową przewagą nad strefą spadkową, a jednym z jej piłkarzy jest były napastnik GKS-u Bełchatów, Maciej Mas.

– To bardzo dobra wiadomość dla Bełchatowa, gdyż w obliczu zamieszania wokół GKS Bełchatów i niepewnej przyszłości tego klubu, pojawiło się wiele pesymizmu dotyczącego dalszych losów lokalnego środowiska piłkarskiego. Negocjacje lubią ciszę, dlatego obserwując wydarzenia, skupiliśmy się na rozmowach z nowym, potencjalnym najemcą stadionu. Udało się dojść do porozumienia, a dla nas jako zarządcy obiektu najważniejsze jest to, że stadion oprócz generowania wydatków, będzie nadal generował dochody. – skomentował Paweł Woźniak, dyrektor MCS-u. – Dzięki znalezieniu nowego najemcy stadionu, niejako w oczekiwaniu na pozytywne rozstrzygnięcia dotyczące przyszłości GKS Bełchatów, możemy zapewnić, iż Stadion Miejski będzie odpowiednio utrzymywany i przygotowany, aby ponownie gościć drużynę górniczego klubu. Niech to będzie zachęta i dobra karta, pozytywny aspekt konieczności dołożenia wszelkich starań, aby bełchatowskie tradycje piłkarskie nie zniknęły. Prowadząc rozmowy z klubami reprezentującymi dużo większe miasta od Bełchatowa, obserwujemy ich trudności w dostępie do odpowiedniej infrastruktury piłkarskiej. Bełchatów taką infrastrukturę posiada i nie powinno się tego marnować. To musi przełożyć się na pozytywne rozstrzygnięcia w sprawie przyszłości GKS Bełchatów. – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Centrum Sportu.

To nie pierwsza tego typu umowa dotycząca wynajmu stadionu. W okresie od 20 lipca 2019 do 17 kwietnia 2021 roku, mecze w roli gospodarza bełchatowskiego obiektu rozgrywał inny częstochowski klub – Raków. Były to łącznie 33 spotkania. W przeszłości gospodarzem GIEKSA Areny był również Łódzki Klub Sportowy, który w sezonie 2011/12 rozegrał w Bełchatowie trzy mecze.