Zapowiedź weekendu na boiskach 1. Ligi!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

GKS Bełchatów zakończył zmagania w 2. Lidze, a kolejne spotkania tego zespołu są walkowerami na korzyść rywali. Przedstawiamy, co dzieje się szczebel wyżej, w rozgrywkach 1. Ligi. Rywalizacja o awans do Ekstraklasy trwa nadal. Jak zaprezentują się piłkarze Miedzi Legnica w wyjazdowej rywalizacji w Jastrzębiu?

Miedź Legnica

Miedź Legnica jest aktualnym liderem tabeli rozgrywek i to właśnie od niej rozpoczniemy naszą analizę. Zakłady bukmacherskie oczywiście praktycznie co tydzień faworyzują piłkarzy tego zespołu i nie można się temu dziwić, ponieważ regularnie stają oni na wysokości zadania.

Drużyna z Legnicy do tej pory wywalczyła 50 punktów w 22 rozegranych meczach. Przewaga tego zespołu nad 3 w tabeli Koroną Kielce wynosi aż 13 oczek i jest to różnica, która praktycznie wyklucza możliwość braku awansu tego zespołu do Ekstraklasy. Musiałyby się dziać naprawdę wielkie cuda, aby do końca sezonu ta drużyna roztrwoniła taką przewagę. Tym bardziej że jak widać po pierwszych meczach rundy wiosennej Korona Kielce, nie wrzuciła jeszcze najwyższego biegu i straciła 4 punkty.

Jeśli weźmiemy pod uwagę statystyki tego zespołu w meczach domowych, a meczach wyjazdowych, to łatwo zauważyć, że w meczach domowych lepiej od nich radzi sobie Widzew, natomiast w delegacjach lepsza okazuje się Sandecja. Miedź jest jednak zespołem, któremu można zaufać, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie. Po wznowieniu rozgrywek ta drużyna rozegrała 2 spotkania i zaliczyła w nich komplet punktów. Tym samym udało im się powiększyć przewagę nad goniącym peletonem, który potracił punkty.

Statystyki meczów bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami wskazują jednak, że rywalizację z ekipą z Jastrzębia nie były łatwe dla Miedzi Legnica. Łącznie z 6 rozegranych pojedynków pomiędzy tymi ekipami Legniczanie zaliczyli jedną wygraną w lidze i jeden triumf w Pucharze Polski po dogrywce. W pozostałych 4 starciach spotkanie kończyło się bramkowym remisem.

Miedź Legnica – statystyki:

-Miedź Legnica jest aktualnym liderem rozgrywek 1. Ligi.

-Drużyna z Legnicy do tej pory straciła zaledwie 16 bramek.

-Miedź jest aktualnie najbardziej bramkostrzelną drużyną w lidze z dorobkiem 41 trafień.

-Miedź Legnica wywalczyła 24 punkty w 11 meczach wyjazdowych.

-Drużyna z Legnicy straciła 8 bramek na wyjazdach.

 

GKS Jastrzębie

GKS Jastrzębie to drużyna, która w obecnej kampanii jest skazana na walkę o utrzymanie. Piłkarze tego zespołu w 21 rozegranych meczach wywalczyli zaledwie 14 punktów. Tak jak trudno wyobrazić sobie brak awansu Miedzi, tak na ten moment ciężko również myśleć o utrzymaniu GKS-u. Strata do bezpiecznej pozycji na ten moment wynosi aż 8 punktów. Jedynym pocieszeniem dla kibiców tego zespołu może być fakt, że rozegrali oni jedno spotkanie mniej.

GKS do tej pory stracił aż 35 bramek. W dużej mierze jest to zasługa sytuacji, w której znajduje się ta drużyna. Warto jednak wziąć pod uwagę również bardzo słabą postawę u siebie tego zespołu. Ekipa z Jastrzębia do tej pory zdobyła zaledwie 16 bramek, co jest 2. najgorszym wynikiem w całej stawce. Gorzej od nich radziła sobie do tej pory tylko Skra Częstochowa.

Piłkarze z Jastrzębia z pewnością nie będą pozytywnie wspominać początku rundy wiosennej. W 2 rozegranych rywalizacjach o punkty wywalczyli oni tylko jedno oczko w rywalizacji z ŁKS-em. Zakłady bukmacherskie, w tym starciu faworyzowały gości, dlatego remis nie był najgorszym wynikiem, jednak potrzebują oni punktów, niczym tlenu, nawet w starciach z czołówką.

GKS Jastrzębie musi zrobić wszystko, aby wygrać nadchodzące spotkanie domowe z Miedzią Legnica. W przypadku porażki z liderem tabeli, a także niekorzystnych wyników na innych stadionach, sytuacja tego zespołu może się zrobić nie do pozazdroszczenia. Na ten moment ciężko znaleźć jakiekolwiek pozytywy, które przemawiałyby na korzyść drużyny walczącej o utrzymanie. Na siłę mogę napisać, że w 5 ostatnich meczach pomiędzy tymi ekipami GKS zdobył przynajmniej jedną bramkę.

GKS Jastrzębie – statystyki:

-GKS nie wygrał w 2 meczach rundy wiosennej.

-Drużyna z Jastrzębia zaliczyła dwa wyniki -2,5 gola.

-GKS stracił dokładnie po jednej bramce w obu meczach.

-Jastrzębianie nie wygrali żadnego z 6 ostatnich meczów z tym rywalem.

-5 z 6 poprzednich rywalizacji między tymi drużynami zakończyło się remisem.

 

Zakłady bukmacherskie

Kluczowa informacja dla Ciebie jest taka, że na to spotkanie dostępny jest zakład bez ryzyka w Fortunie dla nowych graczy. Kliknij w ten link, aby sprawdzić więcej szczegółów. Analitycy zakładów bukmacherskich nie mają żadnych wątpliwości co do tego, kto jest faworytem tego meczu. Myślę, że podobne wnioski można wyciągać już na podstawie ligowej tabeli, która wskazuje, że Miedź jest liderem, a GKS znajduje się w strefie spadkowej.

Oba zespoły są na przeciwległych biegunach, jednak ostatnie mecze bezpośrednie wskazują, że były to wyrównane rywalizacje. Tak jak wcześniej wspomniałem, Miedź Legnica wygrała tylko jeden z ostatnich 5 meczów pomiędzy tymi ekipami. Ogólnie w 5 poprzednich starciach kibice oglądali wymianę ciosów i bramkę z obu stron. Statystyki wskazują więc, że może być to interesujący wybór z oferty zakładów bukmacherskich na to spotkanie. Warto jednak mieć z tyłu głowy to, że GKS Jastrzębie do tej pory jest 2 najgorszą drużyną w klasyfikacji strzelonych bramek, natomiast Miedź Legnica broni najlepiej w całych rozgrywkach. Gospodarze byli jednak w stanie strzelić bramkę w domowym starciu z ŁKS-em, a także muszą wywalczyć przynajmniej punkt w tym meczu, więc spodziewam się odważnej gry GKS-u. Wynik btts ma tutaj swoje uzasadnienie w statystykach, a kurs tego zdarzenia również jest interesujący i można zaryzykować. W końcu Miedź straciła bramkę w ostatnim meczu ligowym z Puszczą Niepołomice.

Jeśli interesują się Cię dalsze losy piłkarzy GKS-u Bełchatów, to zajrzyj tutaj: https://gks.net.pl/news/43288-kolejni-pilkarze-dolaczaja-do-nowych-klubow/, aby przeczytać, do jakich klubów dołączają poszczególni zawodnicy. Część z nich ma szansę, aby pozostać w rozgrywkach 1. Ligi!

 

Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95