„Pewne kroki zostały podjęte” – rozmowy nt. przyszłości GKS-u

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak informuje oficjalna strona internetowa klubu, w piątek (11 marca), z inicjatywy Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., w siedzibie PGE GiEK przy ul. Węglowej w Bełchatowie odbyło się spotkanie w sprawie aktualnej sytuacji finansowej oraz prawnej GKS-u Bełchatów.

W spotkaniu, oprócz przedstawicieli zarządu PGE GiEK, uczestniczyły władze Miasta Bełchatowa, przedstawiciele Zarządu i Rady Nadzorczej GKS „Bełchatów” S.A., reprezentacja współwłaściciela spółki – EKS Skra Bełchatów, przedstawiciel Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” oraz reprezentacja strony związkowej z KWB Bełchatów.

Intencją organizacji spotkania było zapoznanie się ze szczegółowymi informacji na temat kondycji finansowej spółki, a także prawnymi aspektami dotyczącymi wyjścia z trudnej sytuacji, o jakiej spółka poinformowała w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie klubu GKS Bełchatów.

– GKS Bełchatów od początku funkcjonowania, a więc od 1977 roku, wspierany był przez bełchatowską kopalnię, a w latach późniejszych także przez elektrownię i spółki zależne. Spółce PGE GiEK zawsze zależało na utrzymaniu potencjału sportowego klubu, który oprócz pierwszej i drugiej drużyny zawodowej, skupia setki młodych adeptów zarówno piłki nożnej, jak i sekcji zapaśniczej. Na bieżącą działalność klubu tylko od ubiegłego roku PGE GiEK przeznaczyła 3 mln zł. Dodatkowo na działalność Akademii GKS Bełchatów PGE Polska Grupa Energetyczna przeznaczy do końca bieżącego roku 1 mln 800 tys. zł. – powiedział Andrzej Legeżyński, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. – Niezależnie od decyzji odnośnie dalszego funkcjonowania spółki akcyjnej GKS Bełchatów, PGE GiEK będzie dążyć do zapewnienia wsparcia działalności sportowej lokalnych klubów, stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność promującą sport i aktywność fizyczną – dodał Andrzej Legeżyński.

GKS „Bełchatów” S.A. informuje jednocześnie, iż z uwagi na sytuację Spółki, podjęta została decyzja o rezygnacji z udziału pierwszej drużyny „Brunatnych” w rozgrywkach eWinner 2 Ligi w rundzie wiosennej obecnego sezonu. W najbliższym czasie mają zapadać kolejne decyzje dotyczące przyszłości klubu, który nie będzie już funkcjonował w dotychczasowym formacie.

– Aby historia klubu ze Sportowej była nadal pisana, podjęte zostały pewne kroki i szerokie rozmowy z wieloma podmiotami, aby od sezonu 2022/23 GKS Bełchatów był ponownie reprezentowany przez pierwszy zespół – powiedział p.o. Prezesa Zarządu GKS „Bełchatów” S.A., Szymon Serwa. Przed wszystkimi, którzy dobrze życzą klubowi, jest wystarczająco dużo czasu, aby w tym przełomowym momencie odpowiednio zadbać o kontynuację blisko 45-letniej tradycji „biało-zielono-czarnych” – dodał Szymon Serwa.