Marcin Ryszka zagra w Wiśle, Adam Dobosz w Norwegii

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jedni z ostatnich na pokładzie tonącego nieuchronnie GKS-u Bełchatów, pomocnik Marcin Ryszka i obrońca Adam Dobosz znaleźli nowe miejsca pracy.

Marcin Ryszka występował w GKS Bełchatów od 2015 roku. Najpierw był zawodnikiem drużyny juniorów, a zimą 2016 r. trener Rafał Ulatowski włączył go do kadry pierwszego zespołu. Debiutował 16 lipca 2016 r. w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski z rezerwami Miedzi Legnica. Od tego momentu w biało-zielono-czarnych barwach rozegrał 102 mecze (82 w II lidze, 14 w I lidzie oraz 6 w Pucharze Polski), zdobył trzy bramki oraz zanotował pięć asyst. Teraz 24-letni defensywny pomocnik reprezentować będzie barwy drugoligowej Wisły Puławy, z którą związał się umową obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku.

Adam Dobosz kontrakt z GKS podpisał pod koniec lipca ubiegłego roku, a jego przyjście z drugoligowego Sokoła Ostróda miało wzmocnić drużynę „Brunatnych” w formacji defensywnej. Cel nie został jednak osiągnięty, a w obliczu niesatysfakcjonującej postawy 30-latka, trener Kamil Socha dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Dobosz wystąpił łącznie w dziewięciu spotkaniach ligowych i jednym Pucharu Polski, a wraz z nowym rokiem trenował jedynie z drużyną rezerw. 18 marca został nowym zawodnikiem norweskiego trzecioligowca SK Vard Haugesund, który 9 kwietnia wyjazdowym meczem z Strömmen IF rozpocznie nowy sezon. Doświadczony obrońca podpisał z nowym klubem dwuletni kontrakt. W poprzednich rozgrywkach PostNord-ligaen avd 1 (norweskiej trzeciej ligi) SK Vard Haugesund zajął piąte miejsce z dorobkiem 43 punktów.

Obu zawodnikom dziękujemy za ich postawę i pracę wykonaną podczas pobytu w Bełchatowie. Życzymy powodzenia w dalszych karierach!