Leonid Otczenaszenko został bramkarzem pierwszoligowca

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Urodzony na Ukrainie, lecz posiadający polskie obywatelstwo bramkarz, jako jeden z ostatnich byłych giekaesiaków znalazł nowy klub. W czwartek 31 marca związał się umową z pierwszoligową Arką Gdynia.

W ten sposób 23-latek dołączył do niedawnych kolegów z bełchatowskiej szatni, Dariusza Szczerbala i Mateusza Mikulskiego, którzy trzy tygodnie temu również trafili do Gdyni. Wobec kontuzji podstawowego bramkarza Arki Daniela Kajzera oraz wtorkowego urazu Szczerbala, Otczenaszenko wskoczył do kadry zespołu prowadzonego przez Ryszarda Tarasiewicza. Jego umowa z klubem obowiązywać ma do końca trwającego sezonu.

Leonid Otczenaszenko pojawił się w GKS Bełchatów na początku stycznia 2021 roku. Od tego momentu rozegrał 15 spotkań w biało-zielono-czarnych barwach (dziewięć w Fortuna 1 Lidze i sześć w eWinner 2 Lidze), w których trzykrotnie kończył mecz z czystym kontem. W tym miejscu pragniemy podziękować „Leonowi” za cały ten czas spędzony w Bełchatowie, solidne występy (m.in. w starciach z GKS Tychy i Pogonią Grodzisk Maz.), a przy okazji życzyć powodzenia w dalszym etapie piłkarskiej kariery.