Patryk Rachwał został nowym trenerem trzecioligowca

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Wieloletni piłkarz, kapitan, a ostatnio trener GKS-u Bełchatów po rozstaniu z klubem – 15 listopada ubiegłego roku – przez sześć miesięcy pozostawał bez pracy. W poniedziałek (25 kwietnia) przystał na propozycję poprowadzenia Klubu Piłkarskiego Starogard Gdański, występującego w drugiej grupie III ligi. Życzymy powodzenia!

40-letni szkoleniowiec zastąpił w poniedziałek zwolnionego ze stanowiska Jacka Manuszewskiego i zdążył poprowadzić pierwsze zajęcia z nową drużyną. Do oficjalnego debiutu popularnego „Rambo” na ławce trenerskiej KPS-u dojdzie w najbliższą środę podczas ligowego meczu ze Świtem Skolwin (Szczecin). KP Starogard Gdański jest w kryzysie, bowiem w pięciu ostatnich spotkaniach zanotował remis i aż cztery porażki. W międzyczasie pożegnał się również z wojewódzkim Pucharem Polski, który był jednym z najważniejszych celów tego sezonu. Po 25. kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli drugiej grupy III ligi, z dziewięciopunktową przewagą nad strefą spadkową. Piłkarzem KPS-u jest m.in. bramkarz Arkadiusz Moczadło, który reprezentował barwy GKS-u w sezonie 2017/18.

Przypomnijmy, Patryk Rachwał piłkarską przygodę z GKS Bełchatów rozpoczął latem 2007 roku. Debiutował 19 lipca 2007 r. w meczu I rundy eliminacji Pucharu UEFA z Ameri Tibilisi. Przez dziesięć sezonów rozegrał 255 spotkań, w których zdobył 19 bramek i zanotował 5 asyst. W plebiscycie kibiców na najlepszą jedenastkę 40-lecia klubu, znalazł się wśród wyróżnionych. Po raz ostatni wystąpił w wygranym meczu z Widzewem w przedostatniej kolejce II ligi sezonu 2018/19. 1 lipca 2019 roku dołączył do sztabu szkoleniowego Artura Derbina, a następnie był asystentem Marcina Węglewskiego. 25 czerwca 2021 roku został pierwszym trenerem „Brunatnych”, którym był przez 143 dni. Bilans jego pracy w GKS to pięć zwycięstw, dwa remisy i dziesięć porażek. Bramki 14:30.

Trenerowi Rachwałowi życzymy powodzenia w nowym klubie!