Kamil Mizera podpisał kontrakt z Polonią Bytom

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Choć ligowe rozgrywki w sezonie 2021/22 powoli finiszują, niektórzy byli piłkarze GKS-u Bełchatów dopiero dołączają do nowych zespołów. Jednym z nich jest Kamil Mizera, który przez ponad dwa miesiące pozostawał bez przynależności klubowej. W piątek został nowym piłkarzem trzecioligowej Polonii Bytom.

Zanim dziewiętnastolatek trafił pod skrzydła bytomskiej Polonii, przez miesiąc trenował ze Skrą Częstochowa, lecz pierwszoligowiec nie zdecydował się na jego zatrudnienie. W międzyczasie o możliwy angaż wychowanka GKS-u sygnały wysyłała jeszcze Warta Sieradz i ŁKS Łagów. Zainteresowanie ze strony Polonii pojawiło się w drugiej połowie kwietnia i od tego momentu Mizera trenował z zespołem niebiesko-czerwonych. Kontrakt podpisano w miniony piątek, a umowa obowiązywać ma do 30 czerwca. W Bytomiu występować będzie z numerem 33. W sobotę w ramach 28. kolejki trzeciej grupy III ligi Polonia pokonała u siebie Gwarek Tarnowskie Góry (1:0), a eks-giekaesiak pojawił się na boisku w 63. minucie meczu. Warto nadmienić, iż drużynę dwukrotnego mistrza Polski reprezentuje również znany bełchatowskim kibicom Konrad Andrzejczak.

Przypomnijmy, Kamil Mizera to prawonożny pomocnik, który od najmłodszych lat grał w barwach GKS-u Bełchatów. Można było go oglądać w młodzieżowych zespołach „Brunatnych” U-15, U-17 oraz U-18. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał w styczniu 2021 roku. W drużynie seniorów debiutował w 1. kolejce rozgrywek 2021/22 w wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy. Łącznie zanotował 11 spotkań (10 w eWinner 2 Lidze i jeden w Pucharze Polski).

Kamilowi życzymy powodzenia i rozwoju w nowym klubie.