Nowy początek. GKS Bełchatów rozpocznie sezon od IV ligi!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

O przymiarkach związanych z powołaniem „nowego” GKS-u mówiło się już od momentu wycofania drugoligowej drużyny z wiosennych rozgrywek, czego następstwem był również upadek spółki GKS „Bełchatów” S.A. Wtedy były to jeszcze dalekosiężne plany, dotyczące przyszłości. Teraz dzięki staraniom władz miasta oraz Fundacji Akademia GKS Bełchatów – która ma być kontynuatorem tradycji górniczego klubu – „nowa” drużyna otrzymała właśnie zielone światło od Łódzkiego Związku Piłki Nożnej na występy w rozgrywkach IV ligi!

Zarząd Łódzkiego Związku Piłki Nożnej na poniedziałkowym zebraniu podjął decyzję o tym, w której lidze zagra „nowy” GKS Bełchatów. Po złożeniu wniosku oraz odpowiednich dokumentów, zapewniających m.in. gwarancje finansowe, Akademia GKS Bełchatów otrzymała miejsce w łódzkiej IV lidze. Dawniej z podobnej ścieżki korzystały m.in. ŁKS Łódź i Widzew Łódź, które odpowiednio w 2013 i 2015 roku zostały przyłączone do IV ligi łódzkiej. Ponadto w 2013 roku szefowie bełchatowskiego klubu, niejako oddali miejsce swojej drużyny rezerw na rzecz odradzającego się Łódzkiego Klubu Sportowego.

Z naszych informacji wynika, że w najbliższych dniach Prezes Akademii GKS Bełchatów Szymon Serwa spotka się z Prezesem Zarządu ŁZPN Adamem Kazimierczakiem w celu omówienia wszelkich szczegółów przystąpienia GKS-u do czwartoligowych rozgrywek. Nowy sezon ruszy najprawdopodobniej w pierwszy weekend sierpnia (6-7 sierpnia) i liczyć ma 20 drużyn.

Kilka dni temu PZPN ogłosił pary rozgrywek rundy wstępnej Pucharu Polski. 27 lipca GKS miał zagrać z Górnikiem Polkowice, ale dotyczy to „starego GKS-u”, który traktowany jest jeszcze jako drugoligowiec. Ponieważ „nowy” GKS nie jest prawnym następcą poprzedniej spółki, najprawdopodobniej w ogóle w tym roku nie przystąpi do rozgrywek centralnych o Puchar Polski.