Biały dym nad Sportową! Pierwszy trener po reaktywacji wybrany

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Za społecznością GKS-u Bełchatów trudne miesiące. Po wycofaniu drużyny z drugoligowych rozgrywek oraz formalnego upadku klubu, przyszłość „Dumy Górniczego Miasta” była mglista. Dziś już wiemy, że nowy podmiot – powstały na bazie Akademii GKS Bełchatów – będący kontynuatorem tradycji poprzednika, wystartuje w IV lidze. Znamy już też nazwisko trenera, który będzie budował „nowy” GKS.

W kuluarach mówiło się o szkoleniowcach związanych w przeszłości z klubem: Kamil Kiereś, Kacper Jędrychowski, Andrzej Orszulak, Jacek Berensztajn, a nawet Edward Cecot. Żaden z nich jednak nie poprowadzi „Brunatnych” w najbliższych miesiącach. Prezes Akademii GKS, Szymon Serwa, postawił bowiem na Bogdana Jóźwiaka.

51-letni szkoleniowiec w trakcie swojej trenerskiej kariery, którą rozpoczął w 2007 roku, prowadził już zespoły z województwa łódzkiego: Pelikan Łowicz (trzykrotnie), Wartę Sieradz (dwukrotnie) i Sokół Aleksandrów Łódzki. Od kwietnia 2017 roku do grudnia 2018 był szkoleniowcem Lechii Tomaszów Mazowiecki. W przerwie zimowej sezonu 2019/20 objął drugoligową wówczas Legionovię, lecz nie zdołał utrzymać klubu na szczeblu centralnym. Od listopada 2020 roku był trenerem trzecioligowego Ursusa Warszawa, z którym minione rozgrywki I grupy III ligi zakończył na 8. miejscu.

Bogdan Jóźwiak w przeszłości był piłkarzem ofensywnym. Rozegrał 165 spotkań na poziomie Ekstraklasy, a w trakcie kariery reprezentował barwy Widzewa Łódź, Petrochemii Płock, Pelikana Łowicz czy RKS-u Radomsko. W lipcu 1996 roku przeniósł się do izraelskiego Hapoelu Tayibe, by po pół roku podpisać kontrakt z Hapoelem Kfar Saba. Po roku powrócił do kraju. Karierę zawodniczą zakończył w 2008 roku jako piłkarz łowickiego Pelikana.

Trenerze, witamy w Bełchatowie i życzymy sukcesów na czwartoligowych boiskach!