Podsumowanie sparingowej soboty GKS-u Bełchatów

W sobotę 23 lipca, podopieczni Bogdana Jóźwiaka rozegrali dwa spotkania kontrolne. Rywalami „Brunatnych” byli ligowi rywale, Orkan Buczek oraz Omega Kleszczów.

Najpierw na boisko Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie wyszli piłkarze Omegi Kleszczów oraz, rzecz jasna, GKS-u. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1. a jedyną bramką dla „Brunatnych zdobył w 40. minucie testowany Kacper Czapla. Rywale wyrównali w 57. minucie z rzutu karnego za sprawą Przemysława Szewczyka.

GKS Bełchatów – Omega Kleszczów 1:1 (1:0)
Bramki: Kacper Czapla 40 – Przemysław Szewczyk 57 (k)

GKS Bełchatów: (skład wyjściowy) Mateusz Siodoś – Marcel Żegota, Stanisław Wenus, Sebastian Kobiera, Szymon Sarnik, Kacper Czapla, Miłosz Nowak, Damian Michalak, Damian Warnecki, Bartosz Frątczak, Bartłomiej Trzeboński

Natomiast w drugim tego dnia spotkaniu bełchatowianie pokonali Orkan Buczek 2:1. Strzelanie rozpoczął w 13. minucie Kamil Mizera, lecz osiem minut później przyjezdni doprowadzili do wyrównania po trafieniu Dominika Cukiernika. Po przerwie, w 57. minucie wynik spotkania ustalił bramką z rzutu karnego Artur Golański.

GKS Bełchatów – Orkan Buczek 2:1 (1:1)
Bramki: Kamil Mizera 13, Artur Golański 57 (k) – Dominik Cukiernik 21

GKS Bełchatów: (skład wyjściowy) Leonid Otczenaszenko – Sebastian Ochocki, Mariusz Holik, Jarosław Trzeboński, Mateusz Szymorek, Łukasz Wroński, Mikołaj Bociek, Artur Golański, Kamil Mizera, Bartłomiej Bartosiak, Przemysław Zdybowicz