Kolejny powrót! Damian Warnecki ponownie przy Sportowej

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

5 grudnia 2021 roku zapewnił GKS-owi triumf nad Ruchem Chorzów (2:1). Tym samym stał się ostatnim strzelcem GKS-u w jego przed-upadkowej historii. Po rozwiązaniu drużyny zimą tego roku Damian Warnecki ruszył w Polskę w poszukiwaniu kolejnych występów. Teraz wraca odbudować swoją dyspozycję.

21-letni napastnik, występujący także na pozycji skrzydłowego, to wychowanek bełchatowskiego klubu. Przez niemal całą karierę był związany ze Sportową 3. Jedynie w sezonie 2020/21 był wypożyczony do drugoligowej wówczas Skry Częstochowa. Pod Jasną Górą wystąpił dwadzieścia sześć razy, zdobył trzy gole i awansował do Fortuna 1 Ligi. Natomiast w pierwszej drużynie GKS-u, Warnecki rozegrał dwadzieścia jeden meczy, w których zdobył dwie bramki. Zdecydowanie lepiej wiodło mu się w drużynie U-19, dla której strzelił dziesięć razy w 26 meczach Centralnej Ligi Juniorów.

Wiosnę tego roku spędził w trzecioligowych rezerwach Legii Warszawa. W zespole Marka Gołębiowskiego, z którym współpracował już w Skrze, rozegrał tylko cztery spotkania. Z GKS-em związał się roczną umową.

Damian, witamy w domu!