W drodze po kolejne zwycięstwo. Zapowiedź meczu z Pogonią

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka nie zwalniają tempa. Po kolejnej wysokiej wygranej nad Jutrzenką Drzewce (7:0) na drodze „Brunantych” staje kolejny rywal. Pogrążona w kryzysie Pogoń Zduńska Wola spróbuje zatrzymać GKS w drodze ku kolejnemu zwycięstwu. Misja ta wydaje się trudna, tym bardziej, że na trybunach zabraknie kibiców obu ekip.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

MGUKS Pogoń Zduńska Wola

Rok założenia: 1945
Adres: ul. Łaska 90, 98-220 Zduńska Wola
Barwy: żółto-zielono-czarne
Trener: Jarosław Maćczak
Stadion: Stadion MGUKS w Zduńskiej Woli

Zespół ze Zduńskiej Woli przechodzi w ostatnich tygodniach poważny kryzys. Jedyne dwa zwycięstwa (nad Zrywem Wygoda i Omegą Kleszczów) odnieśli na starcie sezonu. Natomiast w ośmiu ostatnich kolejkach Pogoń zainkasowała jedynie trzy punkty za remisy z Borutą Zgierz, WKS Wieluń i KS Kutno. Podopieczni trenera Maćczaka zajmują obecnie 17. miejsce z dziesięcioma punktami na koncie.

SYTUACJA W GKS

Bełchatowianie bez problemu realizują plan gry. Wygrywają z każdym rywalem, nie dając uciec w ligowej tabeli liderowi z Łodzi. W meczu z Jutrzenką ponownie o sobie dała znać moc w ofensywie. Do gry powrócił Bartłomiej Bartosiak, który w ostatnich tygodniach był kontuzjowany.

CZY WIESZ, ŻE…

Decyzją Wydziału Dyscypliny Łódzkiego Związku Piłki Nożnej spotkanie pomiędzy Pogonią a GKS-em odbędzie się bez udziału publiczności. Kara ta została nałożona na zduńskowolski klub z racji wydarzeń w dniu 24 września 2022 roku. W meczu z Borutą Zgierz (1:1) jeden w kibiców wtargnął na bieżnię okalającą boisko. ŁZPN ukarał Pogoń karą finansową oraz rozgrywaniem jednego meczu bez publiczności.

Pogoń Zduńska Wola kontynuuje swoją przygodą z Okręgowym Pucharem Polski. Podopieczni duetu Maćczak – Kędzierski ograli ostatniego dnia września niżej notowaną Wartę Działoszyn (5:2), meldując się w ćwierćfinale rozgrywek.

Wychowankami naszego sobotniego rywala jest wielu piłkarzy, którzy trafili do Ekstraklasy, a nawet reprezentacji Polski. Mowa tutaj między innymi o Mariuszu Stępińskim (reprezentant Polski, uczestnik EURO 2016, były gracz Widzewa Łódź, Wisły Kraków, Ruchu Chorzów, Hellas Werona czy Nantes). Adrianie Budce (reprezentant Polski, Widzew Łódź), Pawle Kaczorowskim (reprezentant Polski. Lech Poznań, Legia Warszawa) czy Rafale Augustyniaku (reprezentant Polski, obecnie Legia Warszawa)

EPILOG

Mecz w Zduńskiej Woli jest kolejnym, w którym „biało-zielono-czarni” mogą pokusić się o zabranie ze sobą większego worka na bramki. W starciu najlepszej ofensywy i jednej z gorszych defensyw bramek może być naprawdę sporo. Pierwszy gwizdek meczu 13. kolejki BetCris IV ligi o godzinie 16.