Walczyć do końca! Zapowiedź meczu z Orkanem Buczek

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Tylko pięć spotkań pozostało do zakończenia sezonu 2022/23 w Betcris IV lidze. GKS Bełchatów wciąż plasuje się za plecami Widzewa II Łódź. Rozwiązaniem tej sytuacji jest walka o komplet punktów w każdym spotkaniu i liczenie na potknięcie rywala. Kto spróbuje zabrać punkty GKS-owi w najbliższej kolejce? Orkan Buczek. Zapraszamy na zapowiedź.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

GKS Orkan Buczek

Rok założenia: 1981
Adres: Parkowa 1, 98-113 Buczek
Barwy: czerwono-czarne
Trener: Marcin Zimoch
Stadion: Stadion Gminny w Buczku

Orkan Buczek powstał w 1981 roku, ale nigdy nie zawitał na piłkarskie salony. Największym osiągnięciem klubu z województwa łódzkiego są występy na piątym szczeblu rozgrywkowym. W obecnym sezonie zespół Orkanu radzi sobie bardzo dobrze. Przed rozpoczęciem obecnej kolejki podopieczni Marcina Zimocha zajmowali 6. miejsce z dorobkiem 61 punktów na koncie. W poprzedniej kolejce Orkan zremisował na własnym boisku z Polonią Piotrków Trybunalski 3:3.

SYTUACJA W GKS

Po wygranej w Opocznie nic się nie zmieniło. GKS wciąż traci punkty do Widzewa II, który podobnie jak „Brunatni” notuje zwycięstwa. Do meczu z Orkanem podopieczni Bogdana Jóźwiaka przygotowywali się na czterech jednostkach treningowych. Trener nie może korzystać z usług kontuzjowanych Szymona Sarnika i Dawida Woźniakowskiego.

CZY WIESZ, ŻE…

Jesienią „Brunatni” ograli Orkan 4:1. Na listę strzelców wpisywali się Łukasz Wroński, Przemysław Zdybowicz oraz dwukrotnie Bartłomiej Bartosiak.

Obecny szkoleniowiec naszego niedzielnego rywala, Marcin Zimoch, w trakcie piłkarskiej kariery przywdziewał trykot GKS-u na przełomie wieków. Trenerem Orkanu był także Jacek Berensztajn. Legenda bełchatowskiego klubu sprawował wspomnianą funkcję w latach 2015-2018, notując z klubem awans do IV ligi.

W zespole naszego najbliższego rywala jest wielu zawodników, którzy w trakcie kariery juniorskiej reprezentowali barwy GKS-u. Są to między innymi Krystian i Kacper Wojtczykowie, Wiktor Baranowski, Kacper Konstańczuk, Mateusz Orski czy Mieszko Śpiewak. Zawodnikiem Orkanu jest również Sebastian Zalepa. Rosły stoper reprezentował barwy GKS-u wiosną 2021 roku, kiedy to rozegrał siedem meczów w Fortuna 1 Lidze. W przeszłości w barwach Orkana występował także Hubert Berłowski.

Natomiast w przeszłości trykot Orkanu Buczek przywdziewał między innymi Jacek Popek.

EPILOG

Pięć spotkań pozostało GKS-owi na wyprzedzenie rezerw Widzewa. Miejsca na kolejną stratę punktów już nie ma. „Brunatni” muszą wygrać mecz z Orkanem, by pozostać w walce o awans. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17. Rozjemcą obu ekip będzie sędzia Konrad Gawroński, który prowadził także jesienne spotkanie tych drużyn.