Znamy nowego trenera GKS! Artur Derbin wraca na Sportową

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Piłkarze pierwszej drużyny GKS-u Bełchatów rozjechali się na posezonowe urlopy. W gabinetach pozostali jednak działacze klubu, którzy pracowali nad zakontraktowaniem nowego szkoleniowca biało-zielono-czarnych. Będzie nim dobrze znany przy Sportowej Artur Derbin.

Początkowo klub zamieścił na swoich kontach społecznościowych enigmatyczny wpis, który zapowiada ogłoszenie nazwiska nowego trenera. Jego twarz jest jeszcze zagadką, lecz pozostałe składowe kierowały ku jednej osobie.

To właśnie z 47-letnim dziś szkoleniowcem GKS Bełchatów po raz ostatni awansował do 1. ligi. Derbin trenerem „Brunatnych” został 10 kwietnia 2018 roku i pełnił funkcję nieprzerwanie do maja 2020 roku. Pod jego wodzą GKS rozegrał 69 spotkań, z który 27 kończyło się zwycięstwem, 19 remisem, a 23 porażką. Po pracy przy Sportowej 3 objął pierwszoligowy GKS Tychy, w którym pracował blisko dwa lata. W minionym sezonie od sierpnia do końca rundy jesiennej pełnił funkcję pierwszego trenera Zagłębia Sosnowiec, z którego został zwolniony po zmianach właścicielskich, do jakich doszło w spadkowiczu 1. ligi.

Po krótkim chwili napięcia ogłoszono, że to właśnie Artur Derbin został nowym opiekunem GKS-u Bełchatów. Trenerze, witamy ponownie!