Czerech i Kwaczreliszwili dołączyli do Dumy Górniczego Miasta

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Trwa transferowa ofensywa GKS-u Bełchatów. Po licznych odejściach zawodników, którzy w ostatnich miesiącach reprezentowali biało-zielono-czarne barwy, klub poinformował o zakontraktowaniu dwóch nowych piłkarzy.

Pierwszym z nich jest Patryk Czerech. To środkowy obrońca mierzący 192 centymetrów wzrostu. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Miejskim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego i Akademii Piłkarskiej „Talent” w Białymstoku. Następnie trafił do obecnego mistrza Polski, Jagielloni. Przy Słonecznej spędził jedenaście lat, a w 2022 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Wystąpił w niej zaledwie dwukrotnie, lecz w ostatnich dwóch latach był podstawowym graczem rezerw. W 3. lidze wystąpił 62 razy, zdobył cztery bramki i zanotował pięć asyst. W sezonie 2023/2024 zobaczyliśmy go na boisku 30 razy.

Drugim wzmocnieniem drużyny Artura Derbina jest napastnik, Sebastian Kwaczreliszwili. Urodzony w 2000 roku piłkarz ma gruzińskie korzenie, lecz całe życie spędził w Polsce. Piłkarsko dojrzewał w Ełku, by w wieku 16 lat zadebiutować w seniorskim futbolu w barwach drużyny Mamry Giżycko. W trakcie swojej kariery przywdziewał trykot UKS SMS Łódź, Ursusa Warszawa, Huragana Morąg, Korony Ostrołęka, Ząbkovii Ząbki czy ŁKS-u Łomża. Miniony sezon upłynął mu w Sieniawie, gdzie dla miejscowego Sokoła zdobył 14 goli w 30 meczach.

________________________

fot. GKS Bełchatów