GKS Bełchatów z licencją, „Zetka” bez pozwolenia na grę w 1. Lidze! [AKTUALIZACJA]

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Obradująca dziś komisja licencyjna 1. Ligi podjęła dziś decyzje dot. klubów występujących na tym szczeblu rozgrywkowym w sezonie 2015/16.

GKS Bełchatów otrzymał pozwolenie na grę w 1. Lidze na sezon 2016/17. Licencja została obarczona nadzorem finansowym, karą 3000 zł oraz karą odjęcia trzech punktów w kolejnym sezonie.

W trudnej sytuacji znalazł się Zawisza Bydgoszcz, który nie uzyskał przychylności komisji. Jak informuje bydgoszcz.sport.pl brak licencji spowodowany jest ubytkami w dokumentach (brak opinii biegłego rewidenta) oraz zaległości finansowe wobec jednego z klubów za transfer zawodnika (prawdopodobnie chodzi o Polonię Bytom). „Zetka” ma pięć dni na odwołanie się od tej decyzji.

Brak licencji Zawiszy nie musi oznaczać szans na pozostanie w 1. Lidze GKS-u Bełchatów ponieważ w przypadku degradacji bydgoskiego klubu na drugim szczeblu rozgrywkowym pozostanie 15. zespół tabeli minionego sezonu oraz promocję otrzyma 4. drużyna 2. Ligi.

Nadal nie wiemy czy zezwolenie na grę w przyszłym sezonie 1. Ligi otrzyma Stomil Olsztyn. Klub z Olsztyna wydaje się być ostatnią deską ratunku dla „Brunatnych”. Jeśli Stomil nie otrzyma licencji, a GKS przeskoczy w tabeli Rozwój Katowice, wtedy będziemy mogli cieszyć się z pozostania w 1. Lidze. Jeśli tylko pojawią się oficjalne informacje na temat Stomilu, natychmiast o tym poinformujemy.

Aktualizacja:

Stomil Olsztyn uzyskał licencję na grę w 1. Lidze w sezonie 2016/17, co oznacza, że GKS na pewno zagra w niższej klasie rozgrywkowej w kolejnej kampanii.