Zostawił Kluczbork na ostatnim miejscu. Teraz poprowadzi GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Trenerem GKS Bełchatów na sezon 2016/17 został Andrzej Konwiński, z którym górniczy klub podpisał w środę roczny kontrakt. Dotychczas ten 45-letni szkoleniowiec znany był przede wszystkim z kilkuletniej pracy w MKS Kluczbork.

Konwiński z Kluczborkiem pożegnał się 10 kwietnia, zostawiając zespół na ostatnim miejscu w tabeli. Po nim MKS przejął Mirosław Dymek, który wyprowadził klub na miejsce barażowe. Ostatecznie, w świetle nieprzyznania licencji Zawiszy, baraży nie rozgrywano i Kluczbork utrzymał się w I lidze.

Wcześniej, w sezonie 2008/09 Andrzej Konwiński jako asystent pierwszego trenera współtworzył awans MKS Kluczbork do 1 ligi. W sezonach 2012/13 i 2013/14 już jako pierwszy szkoleniowiec zajął z MKS 5. miejsce w 2 lidze, by w sezonie 2014/15 awansować z 1. miejsca na zaplecze Ekstraklasy.

Andrzej Konwiński urodził się 2 września 1971 roku w Bytomiu. Posiada licencję UEFA Pro i jest uczestnikiem kursu trenerskiego trenerów licencjonowanych UEFA Pro w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej. Konwiński jest absolwentem AWF we Wrocławiu na kierunku trenerskim, posiada także dyplom menadżera sportu AWF Warszawa.

– Najważniejsza sprawa na obecnym etapie to dobór zawodników do kadry pierwszego zespołu – powiedział nowy szkoleniowiec „Brunatnych”. Rozpoczynamy rozmowy z piłkarzami i nie ukrywam, że wielu z nich chciałbym widzieć w swojej drużynie. Od poniedziałku rozpoczynamy okres przygotowawczy a odpowiedzi na wiele pytań dostarcza wyniki badań wydolnościowych. GKS Bełchatów to klub świetnie zorganizowany, posiada bardzo dobrą bazę treningową i zdolną młodzież oraz wiernych kibiców. Uważam, że panuje to dobry klimat do osiągania sukcesów sportowych. Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem.

Drużyna GKS Bełchatów rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w poniedziałek 27 czerwca. Pierwszy trening został zaplanowany na godz. 17. W ramach okresu przygotowawczego do rozgrywek planowanych jest 4-5 meczów kontrolnych. W lipcu odbędzie się również mecz fazy wstępnej Pucharu Polski.