Nowak w Cracovii. Basta i Kosznik odejdą?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Dawid Nowak został nowym piłkarzem Cracovii. Z krakowskim klubem podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o rok. Na testy do Górnika Zabrze udał się Rafał Kosznik, a Adrian Basta najprawdopodobniej trafi do Podbeskidzia Bielsko Biała.

– Cieszymy się, że Dawid dołącza do zespołu Cracovii. Zawodnik przeszedł szczegółowe testy medyczne, podpisał kontrakt z naszym klubem i jeszcze dziś uda się do Zakopanego, by dołączyć do drużyny – powiedział dyrektor sportowy Cracovii Piotr Burlikowski.

Nowak od rundy wiosennej sezonu 2005/2006 grał w barwach GKS-u Bełchatów. Zagrał w tym klubie w 134 spotkaniach ekstraklasy, w których strzelił 41 bramek.

Mimo przedłużonego kontraktu o kolejny rok, na testy do Górnika Zabrze udał się Rafał Kosznik i wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie lewy obrońca Brunatnych nadal będzie występował w Ekstraklasie. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, bo Górnik ma zakaz transferowy co oznacza, że Kosznik chcąc odejść będzie musiał wykupić swój kontrakt.

Pojawiły się również pogłoski, że zespół opuści Adrian Basta i trafi do Bielska. Tym samym jeśli się zgodzimy, że trudno będzie utrzymać braci Maków i Macieja Wilusza, to okaże się, że plan B na 1 ligę, ustalony przez trenera Kamila Kieresia, wziął w łeb. Zespół trzeba budować na nowo. Czekamy na nowe wieści transferowe, oby tym razem pozytywne.