GKS osłabiony na początku sezonu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Bezpośrednia czerwona kartka, którą otrzymał Maciej Wilusz już w pierwszym meczu pierwszej ligi dyskwalifikuje kapitana Brunatnych na co najmniej dwa mecze. Tym samym „Wili” dołączył do kontuzjowanego Patryka Rachwała, a osłabień może być jeszcze więcej.

Już od 53. minuty spotkania gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę, bowiem za faul taktyczny na napastniku Puszczy czerwoną kartkę obejrzał Maciej Wilusz. Kapitan Brunatnych zareagował w jedyny możliwy sposób, który być może uchronił wtedy zespół od utraty gola. Niestety, tym samym „Wili” będzie musiał pauzować przynajmniej dwa mecze.

Kolejnym wykluczonym po spotkaniu z beniaminkiem pierwszej ligi może być Szymon Sawala, który już na początku spotkania po starciu z jednym z rywali mocno ucierpiał. – Nie wiem jak wygląda sytuacja z Szymonem Sawalą, ale prawdopodobnie grał od początku meczu ze złamaną ręką – ubolewał trener Kiereś. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest to uraz i czy nie wykluczy „Sawki” z gry w kolejnych spotkaniach.

Już w drugiej połowie na boisku pojawił się Bartłomiej Bartosiak, który również ucierpiał w starciu z jednym z rywali. Obrońca Puszczy i napastnik GKS wyskoczyli do główki, po czym giekaesiak padł na murawę trzymając się za plecy. Konieczna była interwencja masażystów po której Bartek wrócił do gry, ale nie wiadomo, czy ten uraz nie „odezwie się” za kilkanaście godzin.

Tym samym przynajmniej o jednego zawodnika zwiększy się grono piłkarzy, którzy nie będą do dyspozycji sztabu szkoleniowego przed meczem z Okocimskim Brzesko.