Z Wisłą Płock po raz 23 o ligowe punkty

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

GKS Bełchatów do tej pory rozegrał 22 spotkania o ligowe punkty z klubem z Płocka. Bilans jest korzystny dla bełchatowian: 10 zwycięstw, 7 remisów, 5 porażek.

Nasi piłkarze w konfrontacji z Wisłą ostatni raz schodzili z boiska pokonani….20 lat temu, 30.10.1993 roku. Przegraliśmy 1:2, a honorową bramkę dla GKS zdobył wtedy Jacek Berensztajn.

Pierwszy mecz ligowy pomiędzy Wisłą a Węglem Brunatnym został rozegrany 1982 roku, zakończony porażką 1:4.  W latach 80-tych spotykaliśmy się dość regularnie, aż do sezonu 90/91.

W sezonie 2005/2006 roku kluby miały okazje się spotkać na najwyższym szczeblu rozgrywek. W Bełchatowie GKS odniósł zwycięstwo 3:0 po dwóch bramkach Radosława Matusiaka i jednej Mariusza Ujka. W rewanżu również piłkarze GKS okazali się lepsi i wygrali na wyjeździe 1:0 po golu Piotra Klepczarka.

W kolejnym ekstraklasowym sezonie było również lekko i przyjemnie. W Płocku GKS wygrał aż 4:0, natomiast w Bełchatowie, 12.05.2007 roku było 2:1 dla „Brunatnych”. I to był ostatni ligowy mecz pomiędzy tymi drużynami. GKS zakończył tamten sezon najlepiej w historii, zostając vice-mistrzem Polski, a Wisła pożegnała się z ekstraklasą.

Mecze te zapewne doskonale pamięta Patryk Rachwał. Dziś zawodnik GKS, a w tamtym okresie był zawodnikiem Wisły. Drugim piłkarzem, który brał udział w tamtych meczach jest Paweł Magdoń, który zimą 2007 roku przeszedł do GKS-u, a dziś znów gra dla klubu z Płocka.

Zawodnikami Wisły są także inni byli gracze GKS- Janusz Dziedzic, Krzysztof Janus a także obecny trener „Nafciarzy”, Marcin Kaczmarek.

Należy także dodać, że wychowankiem Wisły Płock był Jacek Popek, który reprezentował barwy GKS-u przez 12 lat.